České akademické hry ovládnou Brno

Brno, 16. června 2018 – Po dvanácti letech se na sportoviště Masarykovy univerzity vrací v nadcházejícím týdnu největší událost českého vysokoškolského sportu, České akademické hry. Malá česká univerzitní olympiáda se bude konat od 17. do 22. června. V 27 disciplínách na ní bude o medaile závodit přibližně 1800 sportovců. Cílem je mimo jiné vysokoškolská oslava sportu, který k životu studentů neodmyslitelně patří.

beh brno deset kilometru tkanicka bota atletika

V Brně se České akademické hry konaly naposledy před šesti lety, kdy je hostilo Vysoké učení technické. „VUT je mělo organizovat i letos, ale kvůli souběhu s jiným projektem se her muselo vzdát, a tak jsme nabídli pomoc my,“ sdělil Jiří Nykodým, předseda organizačního výboru z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

Nejatraktivnější boje by se podle jeho slov měly odehrávat v atletických disciplínách, kde se objeví mimo jiné česká reprezentantka a juniorská mistryně Evropy ve skoku do výšky Michala Hrubá, která v Brně dlouho působila. Na atletickém oválu se ukáže také Martin Tuček, který se nominoval na letošní mistrovství Evropy a v Brně se představí na trati 400 metrů překážek.

Novinkou letošního ročníku her je, že se bude poprvé soutěžit také v olympijském vzpírání. Zařazení tohoto sportu do programu je hlavně zásluha české atletky a mistryně republiky ve vzpírání Terezy Králové, která si na Fakultě sportovních studií MU dělá doktorát z kinantropologie. Soutěžit vedle ní bude také Jiří Gasior, několikanásobný mistr republiky ve vzpírání, reprezentant a český rekordman, který se zúčastnil mimo jiné světové univerziády v Tchaj-peji.

Brněnské České akademické hry se budou konat z velké části na Fakultě sportovních studií MU. Vypomůžou ale i areály Vysokého učení technického (VUT), kde se bude soutěžit na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem, sportoviště Univerzity obrany, Veterinární a farmaceutické univerzity a část programu se odehraje i na hřišti VSK Technika Brno na Kraví hoře.

Zdroj: MU


Související články: