Brněnští plavci s handicapem poletí na mistrovství Evropy v Portugalsku

Brno, 21. dubna 2016 - Již za týden se brněnští handicapovaní plavci sportovního klubu SK KONTAKT BRNO vydají na ostrov Madeira v atlantském oceánu, aby zde změřili své síly s absolutní evropskou špičkou. Plavci Dominika Míčková a Jaroslav Mrkos se svým trenérem Janem Drobným se připojí k desetičlenné výpravě Českého svazu tělesně postižených sportovců.

plavani plavec plavecka draha

"Mistrovství Evropy ve Funchalu proběhne od 30. dubna do 7. května a pro naše svěřence to bude první start na vrcholné soutěži. Dominiku s Jardou čeká celkem 10 startů," říká trenér Jan Drobný.

"Je to pro mne další meta, kterou se mi v životě podařilo dosáhnout. Jsem ráda, že na mistrovství Evropy mohu reprezentovat brněnský klub a Českou republiku," dodává plavkyně Dominika Míčková

SK KONTAKT BRNO je plaveckým sportovním klubem, který se specializuje na plavání s lidmi s tělesným postižením. Hlavním pilířem programu je rehabilitační aspekt, který je podložen metodickou řadou KONEV zakladatelů plavání pro osoby s tělesným postižením v České republice Jana Nevrkly a Martina Kováře. Do programu se v Brně pravidelně zapojuje okolo 80 lidí s postižením.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...