Cyklistický projekt Birell jízda chce pomoci handicapovaným sportovcům

Brno, 5. srpna 2014 – Pomoc handicapovaným lidem bude moci každý, kdo projede na kole speciální bránou, která bude stát v rámci projektu Birell jízda od 6. do 8. srpna na několika místech v Brně.

birell

Za každého cyklistu, který projede bránou, věnuje Birell 5 Kč na pomoc handicapovaným lidem, kteří se chtějí vrátit na kolo. Patronem projektu je cyklistická legenda, zlatý paralympionik Jiří Ježek. „Rád bych pozval všechny, aby strávili volný čas na kole a zároveň touto aktivitou pomohli potřebným. Rád bych poděkoval Birellu, že tento projekt podpořil a pomůže lidem, kteří milují cyklistiku, ale nemohou se jí věnovat. Pojďme společně vyjezdit co nejvyšší částku a vrátit je zpět do sedla," vyzývá paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Speciální Birell brána bude stát ve středu 6. srpna u Olympie, kam přijede podpořit handicapované sportovce čtyřnásobný mistr České republiky Pavel Boudný a profesionální cyklista Petr Šťastný. Ve čtvrtek 7. srpna pak dorazí do Bílovic legendární československý cyklista a zlatý olympijský vítěz Jiří Daler. Poslední zastávkou projektu Birell jízda bude v pátek 8. srpna Brněnská přehrada.

Od 11 do 19 hodin na každém z těchto míst bude moci kdokoliv projet na kole speciální bránou. Každý průjezd bránou má hodnotu 5 Kč. Brána bude po celé léto putovat po českých cyklostezkách. Celkovou vyježděnou částku věnuje Birell na nákup cyklistického vybavení, například handbiku, pro handicapované osoby.

foto: Patron projektu Jiří Ježek, archiv pořadatelů


Související články: