Závod na Masarykově okruhu ovládl legendární Ford Capri Turbo Zakspeed

Brno, 28. dubna 2014 - Závodní víkend HistoCUP na Masarykově okruhu ovládl legendární Ford Capri Turbo Zakspeed. Jeden z nejvíc kultovních závodních cestovních vozů v celé historii automobilového závodění doslova ukradl celý Masarykův okruh pro sebe. Legendární stroj postavený na základě sportovního coupé Ford Capri totiž přijel na závody nečekaně. Naopak zcela očekávatelně je vládl.

Autentický vůz, který v osmdesátých letech pilotoval Klaus Ludwig v šampionátu DRM do Brna přivezl šéf stáje DTM Peter Mücke. Podporu mu na Masarykově okruhu dělal jeho syn Stefan, automobilový závodník a dřívější stájový kolega Tomáše Engeho. Rodinné duo společně s extrémním vozem nedalo soupeřům prakticky šanci, už v kvalifikaci zajíždělo Capri časy o sedm vteřin rychlejší než konkurenti. Při pohledu na parametry této legendy se nedalo čekat nic jiného. Zakspeed totiž dokázal v osmdesátých letech z objemu 1,4 litru získat neuvěřitelných 480 koní, přičemž vůz vážil jen něco přes 700 kilogramů.

„Na Masarykově okruhu sním Peter Mücke dosáhl při prvním závodu průměrné rychlosti 151 kilometrů v hodině. To je jen asi o 16 kilometrů v hodině méně než činí traťový rekord kategorie MotoGP,“ upozornila manažerka podniku Jana Božková.

V absolutním hodnocení časů celého víkendu napříč kategoriemi se ale i Mücke musel sklonit před výsledky sportovních prototypů série Super CAR Challenge. V ní se nejrychlejším jezdcům podařilo prolomit dvouminutovou hranici na kolo a průměrná rychlost se pohybovala nad sto šedesáti kilometry v hodině.

Už v sobotu pak své vítěze poznal německý mistrovský šampionát DMV Challenge. V obou závodech zvítězil finský jezdec Pertti Kuismanen s vozem Chrysler Viper GTS-R před Němcem Jürgenem Benderem na Corvette GTS.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit