Motocyklový šampionát Alpe Adria se vrací na Masarykův okruh

Brno, 8. března 2022 – Do kalendáře letošní sezóny mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria přibyly další dva závody. Oba se pojedou na Masarykově okruhu v Brně v rámci Jarní ceny Brna a Velké ceny Bohumila Staši. Dohodli se na tom Automotodrom Brno, Motocyklová unie Alpe Adria, Autoklub České republiky, Road Racing Club a ČAMS.

Brno-AAIMC

„S velkým potěšením mohu potvrdit, že se Masarykův okruh stane dějištěm dvou závodních víkendů šampionátu Alpe Adria. Naší setrvalou snahou je podpora a rozvoj motocyklového sportu, jak na domácí, tak mezinárodní úrovni. Alpe Adria se začlení do dvou závodních víkendů tuzemského road racingu, které se u nás pravidelně konají. Jsme velmi rádi, že budeme na naší trati moci přivítat všechny závodníky a těšíme se samozřejmě i na fanoušky na tribunách. Alpe Adria je tradiční motocyklový šampionát s velkou historií a velmi rádi jej uvidíme zpět. Chtěla bych poděkovat všem zainteresovaným stranám za jejich usilovnou snahu proměnit prvotní nápad ve skutečnost,“ uvedla Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno.

„Jsme šťastní, že po velmi dlouhé době, která byla ovlivněna zejména v posledních letech pandemií nemoci Covid-19, můžeme ohlásit návrat šampionátu Alpe Adria do Brna. Po mnoha setkáních jsme společně, tedy Automotodrom Brno, AAMU a Autoklub České republiky našli řešení, jak sezónu 2022 odstartovat i zakončit v Brně. S Masarykovým okruhem v kalendáři se dostáváme na další úroveň. Věřím, že si závodníci novou sezónu patřičně užijí,“ doplnil Robert Žiković, prezident Motocyklové unie Alpe Adria.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...