Na Masarykův okruh dorazí sportovci a fanoušci upravených aut

Brno, 8. dubna 2022 – Sezóna na Masarykově okruhu pokračuje tento víkend hned dvěma akcemi. Nejprve na trať vyrazí sportovci při dalším ročníku Masaryk Runu. Program bude pokračovat nedělním srazem tuningových aut.

tuning masarykuv okruh

V sobotu se na Masarykův okruh ještě jednou vrátí nemotorističtí sportovci, tentokrát v rámci akce Masaryk Run, která se koná po dvouleté pauze vynucené opatřeními proti nemoci Covid-19. Na účastníky čekají závody v běhu, jízdě na kolečkových bruslích a na koloběžkách. Aktuálně je přihlášených přes 1650 startujících ve všech kategoriích. „Největší sportovní výzvou je bezpochyby trojkombinace. Jsou to tři závody na deset kilometrů v pěti hodinách. Nejprve se startuje na inlinech, poté na koloběžkách a na závěr se běží dvě kola. Do této nejnáročnější kategorie se nám přihlásilo přes 20 statečných,“ říká ředitel závodu Masaryk Run Tomáš Mokrý. Program začíná v 10 hodin dopoledne a pokračuje až do 16. hodiny.

Neděle bude patřit fanouškům upravených aut
Nedělní Tuning Show, jedna z nejpopulárnějších akcí svého druhu, nabídne návštěvníkům pestrý program jak na závodní dráze, tak mimo ni. „Nebudou chybět oblíbené sprintové závody na čtvrt míle ani závody do vrchu. Do obou disciplín se může přihlásit kdokoliv i s běžným autem způsobilým pro běžný provoz. Je to tedy ideální příležitost, jak zažít závodní atmosféru. Pro návštěvníky, kteří nechtějí závodit, chystáme volné neměřené jízdy po dráze,“ vyjmenovává program manažerka akce za Automotodrom Brno Jana Božková. Letos poprvé bude v plném provozu i motokárová dráha.

V paddocku nebude chybět přehlídka tuningových vozů, nebo drift show. Pro návštěvníky bude otevřená i přírodní tribuna C, stejně jako je v provozu okruhová restaurace. Vstup na Masaryk Run je zdarma, za vstupenku na Tuning Show diváci zaplatí 350 korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...