Masarykův okruh má běžecký rekord, stanovil ho Ukrajinec Babaryka

Brno, 14. dubna 2014 - V historických tabulkách Masarykova okruhu přibyl nový zápis. Při premiérovém ročníku běžeckého závodu Masaryk RUN stanovil nový traťový rekord ukrajinský běžec Olexander Babaryka. Rovných 5 403 metrů asfaltu brněnské trati zdolal za 16 minut a 23 vteřin, suverénním způsobem pak ovládl i celý desetikilometrový závod v celkovém čase 33 minut a 7 vteřin

Do hlavního závodu Masaryk RUN nastoupilo 1223 běžců, další desítky mladých sportovců pak bojovaly v žákovských kategoriích. „Když vezmu v potaz, že původně jsme měli cíl přilákat alespoň 500 běžců, je to skvělý výsledek,“ pochvaloval si Tomáš Mokrý z Team Agency, který závod pořádal.

Víc jak tisícovka běžců se na závodní trati určené především pro auta a motocykly musela prát hlavně s větrem, řadu závodníků překvapilo i prudké závěrečné stoupání. Výsledný čas je přesto na velmi vysoké úrovni.

„Na přesnou vzdálenost deseti kilometrů dosáhl vítěz času 33:07, to je velmi dobrý čas odpovídající kvalitám výborného závodníka, kterým Olexander Babaryka je,“ zhodnotil výsledek sportovní ředitel závodu Lukáš Olejníček. Na druhém místě se umístil Jan Kohut z týmu Mizuno – Univerzita Brno, třetí doběhl Robert Míč z VSK Univerzita Brno. Oba domácí běžci za vítězem zaostali víc jak o minutu. Mezi ženami zvítězila Polka Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Automotodrom Brno nyní bude s Team Agency jednat o tom, jestli se Masaryk RUN stane pevnou součástí kalendáře Masarykova okruhu. „Myslím, že prostředí Masarykova okruhu je unikátní a určitě stojí za to dát běžcům prostor zde závodit. Tento první ročník se podařilo připravit během poměrně krátké doby a myslím, že dopadl velmi dobře. Je třeba doladit nějaké drobnosti, ale další spolupráci se určitě bránit nebudeme,“ naznačila výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Podobně to vidí i Tomáš Mokrý. „Víme, že budeme muset na některých věcech zapracovat a dát větší důraz na pořadatelskou službu. Pokud s námi bude chtít Automotodrom Brno dál spolupracovat, rádi závod zopakujeme,“ doplnil Mokrý.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit