V Lužánkách se v sobotu utkají profesionální i amatérští běžci

Brno, 14. března 2013 - Zajímavá trať, příjemné prostředí v centru města, účast běžeckých profesionálů i amatérských nadšenců a také závody pro mládežnické kategoriie – to slibuje 68. ročník Běhu Lužánkami,  který se uskuteční v sobotu 16. března od 9.00 hodin v mětstkém parku Lužánky.

Běh Lužánkami patří k nejvýznamnějším tradicím brněnského sportu. V průběhu let běh přitahuje vysoký počet špičkových vytrvalců a mílařů. V roce 2012 se akce účastnilo přes 400 běžců z deseti zemí světa. Hlavní závod mužů vytrvalcův běhu na 8000 metrů vyhrál maďarský vytrvalec László Tóth /22:52/ a vytvořil tak nový traťový rekord, když vylepšil výkon Jakuba Burghardta z roku 2008 o více než deset vteřin.

„Kvalitní výkony se dají očekávat i letos. Nejrychlejší běžci zvládají tempo pod 3:00min na kilometr, což již lze pokládat za ukazatel vytrvalecké extratřídy“ zve k účasti ředitel závodu Karel Walter z pořádajícího atletického klubu AC TRACK & FIELD BRNO.

V letošním roce prochází běh řadou změn. Trať ženského závodu se díky zvýšenému zájmu prodlužuje na 6400 metrů, dorostenecké kategorie poběží 3200 metrů. Hlavní závod mužů zůstává beze změn. Novinkou jsou již od loňského listopadu pravidelné sobotní běžecké tréninky se srazem vždy v 10 hodin u SVČ Lužánky. Od listopadu se běžkyně a běžci mohou přihlásit přes on-line registrační formulář na webových stránkách závodu.

Běžecké závody proběhnou v 10 věkových kategorií za každého počasí. Zázemí je vytvořeno v SVČ Lužánky, občerstvení bude zajištěno. Oficiální webové stránky a podrobnější informace naleznete na www.behluzankami.cz

Karel Walter


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit