Masarykův okruh chystá na letošní sezónu několik nových závodů

Brno, 28. ledna 2013 – Masarykův okruh bude v roce 2013 hostit několik nových automobilových závodů. Mimo jiné se vrátí se i formule AutoGP, která je držitelem oficiálního rekordu brněnské trati. Celkem čekají fanoušky automobilového sportu čtyři závodní víkendy a několik dalších zábavních akcí. Na jaké vozy se mohou diváci těšit?

Formule AutoGP (4. – 6. října)

Dříve doplňkový šampionát k mezinárodnímu českému mistrovství se těší stále vzrůstající popularitě. Důvod je jasný: Formule AutoGP jsou jedny z nejrychlejších vozů, které lze na světových okruzích s výjimkou Fl spatřit. V šampionátu startují vozy Lola B02/52, které dřív jezdily světový šampionát „národů" Formule A1. Jde o opravdu nekompromisní závodní stroje, které svým projevem včetně nádherného zvuku připomínají Fl. V roce 2010 padl při závodu AutoGP i oficiální rekord Masarykova okruhu. S časem 1 :43,260 jej drží Ital Luca Filippi. „Pokud budou ideální podmínky, může tento rekord padnout," upozorňuje sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš. Pro srovnání – mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo drží rekord královské kubatury s časem o třináct vteřin pomalejším.

Luxusní cestovní vozy Superstars Series + vozy GT (17. – 19. května)

Druhými nejrychlejšími stroji na Masarykově okruhu budou v roce 2013 vozy, které se představí při závodním víkendu Superstars. V třídě Superstars International Series startují cestovní vozy s objemem minimálně 3,2 litru a šesti válci, které řídí často známé osobnosti se zkušenostmi z Fl. Na oblíbená „gétéčka" se mohou lidé těšit v třídě GTSprint, kterou na dráze během víkendu doplní vozy značkového šampionátu Ferrari.

Mistrovství Evropy cestovních vozů ETCC + Epilog (4. – 6. října)

Evropský šampionát cestovních vozů přivede na Masarykův okruh dva špičkové české jedzce. Za volanty cesťáků se ve finále sezony 2013 představí Michal Matějovský s BMW a Petr Fulín. ETCC se dělí o nabitý víkend s formulemi Auto GP a také s tradičním závěrečným závodem sezony – šestihodinovým vytrvalostním Epilogem.

Masaryk Racing Days (21. – 22. září)

Automotodrom Brno bude pokračovat v projektu Masaryk Racing days – závodním víkendu Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů, který doplňuje atraktivní program pro rodiny. Návštěvníci se tak mohou opět těšit na řadu atrakcí pro děti, motokárový závod pro příchozí, prezentaci RC modelů, soutěž ve výměně kola u formule atd. Na dráze se během víkendu představí kompletní česká okruhová špička doplněná o nejlepší jezdce z okolních zemí. Na Masaryk Racing Days se také rozhodne titulech mistrů ČR ve sprinterských kategoriích.

Histo CUP (4. -5. května)

Na úvod sezóny 2013 dýchne na automobilové fanoušky na Masarykově okruhu historie. Jako samostatný seriál se do Brna vrátí závody historických vozů především z druhé poloviny 20. století. Diváci se mohou těšit na takové legendy závodních tratí jako BMW Alpina, Alfa Romeo GTA nebo nadupané americké vozy Chevrolet Camaro. Závodní víkend plný nostalgie doplní i přehlídka a jízdy historických vozů a motocyklů z českých sbírek.

Zdroj: Automotodrom Brno


Související články: