Závody v Brně zahájí olympionik Filip Ospalý

Brno, 14. června 2012 - Ve čtvrtek 14. června vypukne v Brně další pokračování celorepublikové série Albert Triatlon Tour, které ve 14:00 zahájí český triatlonista a držitel mnoha ocenění, rodák Filip Ospalý. Akce, určená pro děti z dětských domovů a široké veřejnosti (ve věku 5 až 18 let), odstartuje také za účasti patrona turné, Tomáše Slavaty, reprezentanta ČR v triatlonu, nejmladšího nositele Ceny mezinárodního olympijského výboru.

filip-ospaly-triatlon

Organizátoři závodů si slibují, že právě přítomnost triatlonových špiček vybudí malé sportovce k těm nejlepším výkonům a zanechá v nich vzpomínku na to, že právě prostřednictvím sportu lze dosáhnout úspěchu a uznání. Motivovat je jistě bude i to, že nejlepší z každé kategorie obdrží jako cenu značkové kolo a postoupí

Děti mohou využít zázemí s občerstvením, vyzkoušet různé skákací atrakce a pro ty, které vlastní kolo nemají, tu bude čekat i kvalitní sportovní vybavení.  Běh a jízdu na kole doplní namísto plavání obávané „kachny“ – část trasy musí děti ujít v podřepu s rukama za hlavou.  Právě tato disciplína bývá

Nebude chybět ani výřečný moderátor, který bude všechny povzbuzovat a zároveň vyhlašovat po celé odpoledně různé soutěže o menší ceny. Závody by měly končit kolem 17:00 vyhlášením těch nejlepších. Výherci jednotlivých kategorií postoupí do celorepublikového kola. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí. Finálové kolo proběhne 9. září 2012 v Praze.

Albert Triatlon Tour je celorepubliková série triatlonových závodů pro děti z dětských domů a pro širokou veřejnost, kterou organizuje Nadační fond Albert ve spolupráci s profesionálním triatlonistou Tomášem Slavatou. Tento sportovní projekt je podpořen finančními prostředky charitativního projektu značky Albert „Nadační fond Albert dětem“ a svým nákupem na něj přispěli zákazníci prodejen Albert. Cílem projektu je vzbudit v dětech z dětských domovů vůli a chuť udělat něco pro svůj úspěch, přivést děti ke sportu, probudit v nich soutěživost, zdravé sebevědomí, motivovat je k výkonům a také je pobavit.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články: