Útočník Divíšek přiznává: Síly na zvrat už nebyly

Brno, 20. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Hokejisté Komety Brno na vytoužený titul nedosáhli. V šestém utkání na domácím ledě proti Pardubicím toužili vyrovnat stav série na 3:3 a vynutit si sedmý duel, ale ve čtvrtek pouze jednou překonali gólmana Růžičku a po prohře 1:5 na ně zbylo extraligové stříbro.

"Pro nás jste mistři," skandovali brněnští fandové ještě dlouho před koncem zápasu, kdy už bylo jasné, že jejich tým sérii nesrovná. I při předávání medailí vyprodaná Kajot Arena dávala najevo svůj vděk po výjimečné sezoně, ale hráči neskrývali obrovské zklamání. Po vyřazení favoritů pražské Sparty a Plzně věřili ve vytoužený titul.

"Musím říct, že už nebyly síly na zvrat. Chtěli jsme, ale už to nešlo," přiznal brněnský útočník Tomáš Divíšek. "Bude to ještě bolet. Jsem však hrozně hrdý, že jsem tady mohl hrát. Moc jsem si to užíval poslední dva měsíce. Všichni kluci bojovali, to jsem nikde nezažil, aby dvacet lidí takhle dřelo pro mančaft. My jsme ukázali strašně moc, je to škoda. Ale musím říct, že nebylo kde brát. Pardubice to odehrály zkušeně," poznamenal nejproduktivnější hráč Komety.

Divíšek litoval, že brněnský celek přišel v průběhu play-off o několik klíčových útočníků a ofenzivní síla se tím oslabila. "Když to přeženu, tak jsme hráli na čtyři útočníky. Zato Pardubice disponovaly čtyřmi kompaktními lajnami, které měly dost sil. I když jsme je občas přehrávali, tak oni si hráli pořád to svoje. A my když jsme je tlačili jako ve druhé třetině, tak oni ujeli a dali dva góly," smutnil Divíšek.

Petr Říha, foto: Tomáš Divíšek, HC Kometa Brno

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit