Hokejisté Komety oslavy nepřehánějí, šetří síly na finále s Pardubicemi

Brno, 3. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Po 41 letech si hokejisté brněnské Komety dostali do finále extraligy, kde vyzvou Pardubice. Pro své fanoušky jsou hrdiny už teď, sami hráči ale mocně touží po zlaté tečce. Brno je vůbec první extraligovým týmem, který z předkola play-off dokráčel až do bitvy o titul. Nejdřív srazil po třech utkáních Kladno, ve čtvrtfinále překvapivě vyřadil pražskou Spartu a pak smetl po pěti duelech Plzeň. Na jejím ledě vyhrál všechny tři zápasy.

"Hrajeme fakt výborně, ale tu euforii musíme trochu krotit. Je potřeba, abychom se soustředili na další práci, protože prostě chceme víc. Lidé ať si postup přes Plzeň oslaví i za nás. My jsme si už v kabině zařvali, byla to extrémně těžká série, ale nemůžeme se nechat uchlácholit. Ještě rozhodně nekončíme," říká gólman Komety Jiří Trvaj.

Právě on je největším tahounem "moravského zázraku". Zdeptal elitní střelce Sparty i Plzně, svým rozvážným stylem chytání je téměř k nepřekonání. "Jirka je v úžasné formě, to finále je jeho zásluhou. Jestli mám jmenovat někoho, kdo nás sem dostal, tak je to on. Co předvádí, je něco neskutečného. Dlouho jsem neviděl někoho chytat v takové formě," ocenil parťáka nejproduktivnější hráč play-off Tomáš Divíšek.

"Před Jirkou klobouk dolů, já ale doufám, že mu tyhle výkony vydrží i v té další sérii. Pokud ano a my budeme hrát stejně jako dosud, tak můžeme pomýšlet hodně vysoko," usmál se Radek Dlouhý, podle nějž je teď hlavní, aby se Brňané pořádně zregenerovali. Trochu času mají, finále extraligy odstartuje v pondělí.

"Až do neděle se musíme věnovat odpočinku. Jsme pomlácení a unavení, play-off nám už vzalo hodně sil a každý den volna přijde vhod. Máme spoustu šrámů, které teď můžeme doléčit," konstatoval Dlouhý. "Máme toho fakt dost a jsme nakřáplí. Na žádný slavení se ani necítíme. Prostě budeme relaxovat," uzavřel Divíšek.

Program finále Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy:

Pondělí 9. dubna - 1. zápas:
17.10 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno

Úterý 10. dubna - 2. zápas:
18.10 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 

Pátek 13. dubna - 3. zápas:
18.10 HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 

Sobota 14. dubna - 4. zápas:
18.10 HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 

Úterý 17. dubna - případný 5. zápas:
17.40 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 

Čtvrtek 19. dubna - případný 6. zápas:
18.10 HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 

Sobota 21. dubna - případný 7. zápas:
18.10 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno

Ondrej Huml, foto: archiv HC Kometa Brno

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit