VUT- nakladatelství Vutium

Fantom Trvaj dál řádí. Kometa vyhrála i třetí zápas a v sobotu bude mít mečbol

Brno, 30. března 2012 (MEDIAFAX) – Hokejisté Komety Brno zvládli v pátek i třetí semifinálový duel proti Plzni, jejich největší oporou byl opět Jiří Trvaj, který kryl všech 32 střel a připsal si druhou nulu v řadě. Moravané vedou 3:0 na zápasy a v sobotu si mohou zajistit postup do finále. Trvaj v předchozích dvou soubojích přiváděl plzeňské střelce k zoufalství, ale až na domácím ledě se nejvíc zapotil. "Plzeň dneska hrála dobře a v určitých fázích nás přehrávala, takže to byl nejnáročnější zápas," mínil gólman.

Do sezony vstupoval jako dvojka, ale postupně se vypracoval do role jasné jedničky a nyní v play-off září. K celkově sedmé nule v sezoně mu pomohlo i štěstí, což po zápase sám přiznal. Na konci první třetiny se odražený kotouč dostal do jeho výstroje, Trvaj si přitom myslel, že je za jeho zády v síti. "Puk změnil směr od našeho obránce, myslel jsem že to byl gól. Trefilo mě to zezadu do nohy, už jsem rezignoval a najednou se puk vypařil," usmíval se brankář Komety. "Měl jsem štěstí. Člověk mu musí jít naproti a dělám pro to všechno. Tak se snad se ke mně vrací," doplnil.

Brněnský gólman poté ještě dlouho hledal puk, což se mu povedlo po necelých pěti minutách. "Ale nehrozilo, že bych musel na střídačku. Rozhodčí vzali nový a udělali na něm značku. Nakonec mi vypadl, když jsem zespodu hrabal v kalhotách. To jsem ještě nezažil," přiznal Trvaj.

Podruhé zatrnulo brněnským fandům ve druhé třetině, kdy si rozhodčí vzali po střele Pletky na pomoc kolegu u videa a po prozkoumání záznamu branku neuznali, protože kotouč trefil pravou tyčku. "Puk se odrazil zezadu do nohy. Nehýbal jsem se, abych si to tam nesrazil, a zůstal pode mnou," popisoval zkušený brankář.

Jeho týmu stačila podruhé v řadě k vítězství jediná trefa. Trvaj naposledy kapituloval v 31. minutě úvodního utkání, od té doby drží 149 minut neprůstřelnost. "Tohle neregistruju. Nic to neznamená, protože důležitá jsou jen vítězství," uvedla brněnská opora, jež nepovažuje skvěle rozehranou sérii za rozhodnutou. "Je to jak v tenise. Dokud není vyhraný poslední míč, tak není hotovo. My to víme moc dobře. Zítra je další zápas, my k tomu přistoupíme úplně stejně a budeme se snažit zase vyhrát," zakončil Trvaj.

Petr Říha, foto: Jiří Trvaj, archiv HC Plzeň 1929

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit