Kometa ovládla plavecký šampionát v Chomutově

Brno, 19. prosince 2011 - Plavci brněnské Komety získali na premiérovém Zimním mistrovství ČR dospělých a dorostu v Chomutově 50 medailí, z toho polovina byla zlatá. Národní šampionát se konal od čtvrtku do neděle a Kometa na něm potvrdila své výsadní postavení mezi českými plaveckými kluby. Výprava brněnské Komety čítala 40 závodníků, mezi nimiž byli i účastníci nedávného evropském šampionátu v krátkém bazénu, které se uskutečnilo minulý týden v polském Štětíně. 

Mezi největší sběratele cenných kovů se mezi dospělými zařadila dvojice Martin Verner a Jana Pechanová. Mezi juniory se dařilo hlavně Jakubovi Kočařovi, Jakubovi Ševčíkovi a Michaele Kadlecové. Tato trojice se dokázala probojovat na stupně vítězů mezi dospělými.Polovina z 50 získaných medailí měla zlatý lesk.

Z 50 získaných medailí bylo 25 zlatých, 13 stříbrných a 12 bronzových. Cenných kovů mohlo být daleko více, protože pro nemoc nakonec nestartovaly dvě české reprezentantky – Klára Václavíková a Silvie Rybářová. Mužská štafeta v pátek pokořila český rekord na 4x200 metrů volným způsobem a v sobotu se jí to povedlo znovu, ale tentokrát na 4x100 metrů volným způsobem. V neděli pak dali přednost trenéři Komety Brno juniorům, kteří se jim odměnili celkovým druhým místem mezi dospělými na 4x100 metrů polohový závod a také novým juniorským rekordem, který pokořili o 8 sekund.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit