VUT- nakladatelství Vutium

Zbrojovka prohrála v Jihlavě. Rizikový zápas hlídali policisté

Jihlava, 5. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Pouze jeden incident museli řešit policisté v pátek večer při fotbalovém utkání 2. ligy mezi Jihlavou a Zbrojovkou Brno. Rizikový zápas se ale obešel bez větších výtržností, potvrdila agentuře Mediafax jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Fotbalisté Jihlavy porazili na domácím hřišti Zbrojovku Brno 1:0, když se už ve 4. minutě trefil Lukáš Vaculík.

Na chování fanoušků, kterých se v Jihlavě sešlo dva a půl tisíce, dohlíželo několik desítek policistů, připravena zasáhnout byla i jednotka těžkooděnců. Jejich zákroku ale nakonec nebylo třeba. Fanoušci se totiž až na drobné provokace zdrželi násilností. „Na veřejný pořádek a bezpečnost občanů dohlíželo několik desítek policistů, včetně pořádkové jednotky a policejních psovodů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Dále byli do policejního opatření nasazeni členové antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a účastnili se ho také strážníci Městské policie Jihlava,“ řekla Kroutilová.

Nakonec ale byli policisté téměř bez práce. Fanoušci Brna totiž nezopakovali své řádění ze Znojma, kde demolovali stadion a prali se s policisty. „V průběhu utkání narušil na stadionu veřejný pořádek pouze brněnský fanoušek, který ze sektoru hostů vhodil dýmovnici. Pořadatelská služba ho vyvedla do prostoru před fotbalový stadion. Mladého muže poté policisté zajistili a převezli na obvodní oddělení,“ potvrdila policejní mluvčí s tím, že mladík byl následně propuštěn a zřejmě bude stíhán pro přestupek proti veřejnému pořádku.

Klid byl i po skončení zápasu, kdy policisté pouze dohlíželi na klidný rozchod fanoušků a řídili dopravu okolo stadionu. „Vzhledem k vysokému počtu fanoušků odjíždějících po utkání vozidly zhoustnul provoz zejména na ulici Jiráskova. Obtížnější byla pro řidiče situace také na parkovišti u obchodního domu na ulici Jiráskova, odkud odjíždělo množství fanoušků, kteří zde měli zaparkovaná vozidla. Dopravu na místě řídili policisté,“ dodala mluvčí.

Dušan Vrbecký

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit