Zbrojovka se distancuje od spoluúčasti v korupční aféře

Brno, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Druholigový fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se distancuje od jakékoliv spoluúčasti v korupční kauze mezi Olomoucí a FK Bohemians Praha. Klub navíc v prohlášení na svém webu důrazně protestuje proti nařčení, že by se podílel na iniciování celého případu za účelem poškození klubu SK Sigma Olomouc.

Na úterním soudním líčení, týkajícím se korupční kauzy mezi Sigmou Olomouc a FK Bohemians Praha, bylo vzneseno podezření, že za rozpoutáním celé aféry stojí Pavel Mokrý, bývalý generální ředitel FC Zbrojovka Brno. Podezření před olomouckým okresním soudem vynesl v úterý svědek Luděk Hrubý, jeho výpověď však byla prohlášena za nevěrohodnou.

"FC Zbrojovka Brno chce důrazně protestovat proti spekulacím o případném spojení klubu s celou kauzou. Pokud by snad v ní měl skutečně figurovat Pavel Mokrý, pak by šlo čistě o jeho soukromou záležitost a nikoliv iniciativu klubu. Vedení FC Zbrojovka Brno rezolutně popírá, že by chtělo poškodit klub SK Sigma Olomouc za účelem zvýšení svých šancí na záchranu v loňském ročníku Gambrinus ligy," píše se v prohlášení brněnského celku.

Brankář Sigmy Olomouc Petr Drobisz, majitel FK Bohemians Praha Karel Kapr a bývalí hráči stejného klubu Miroslav Obermajer a David Zoubek byli v úterý u Okresního soudu v Olomouci zproštěni obžaloby za korupci pro nedostatek důkazů. Všichni obžalovaní se zřekli možnosti na odvolání. Jen státní zástupce Petr Matoušek využil možnosti odvolat se do osmi dnů po doručení rozsudku.

Jirí Štádler

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit