Masarykův okruh o víkendu přivítá auta i bruslaře

In-line-bruslariBrno, 14. října 2011 (MEDIAFAX) - Špičková vozidla se o víkendu představí na Masarykově okruhu v Brně, kde vyjedou v závodu Invicta Epilog a poprvé také v netradiční podívané nazvané Czech Drift Series. Třetí závod bude patřit maratonu inline bruslařů, řekl v pátek mluvčí Autodromu Brno Jiří Smetana. Šestihodinový vytrvalostní závod Invicta Epilog odstartuje v sobotu ve 14 hodin. Závodníci dojedou za tmy ve 20 hodin.

"Divácky je to velmi atraktivní podívaná. Zejména při soumraku a za tmy je možné vidět nejlepší okruhová auta v zemi ve velmi netradičních podmínkách," sdělil sportovní ředitel Autodromu Brno Miroslav Bartoš.

Během prvních dvou hodin se rozhodne o letošních mistrech České republiky ve vytrvalostní kategorii Divize 4. "Závod pak bez přerušení bude pokračovat další čtyři hodiny," dodal Smetana.

Letošní závody zpestří také závod Czech Drift Series, který se v Brně uskuteční poprvé. "Jezdcům nejde o co nejrychlejší průjezd zatáčkami v čisté stopě, ale vozidlo vedou po dráze v neustálém přetáčivém smyku za doprovodu oblak kouře od pneumatik," vysvětlil Smetana s tím, že závod se pojede v sobotu od 11.30 v úseku takzvaného stadionu. Výsledky neurčuje čas, ale porota, která zhodnotí technické provedení driftů.

V neděli vystřídají silná auta inline bruslaři, kteří se vydají na pětihodinový maraton. "Vytrvalci budou jezdit po celé dráze, takže je čekají technicky náročná klesání i prudký výjezd před cílovou rovinkou," připomněla manažerka pronájmu dráhy Iva Lacinová.

Třetí ročník maratonu týmů bruslařů začne v 11 hodin. Závodníci absolvují celou trasu okruhu o délce 5403 metrů. „Inspirovali jsme se legendárním závodem ve francouzském Le Mans, kde jezdí tradiční čtyřiadvacetihodinovku stovky týmů z celého světa čistě pro radost a kvůli neopakovatelné atmosféře. Náš závod je sice kratší, ale přesto svého druhu jediný ve střední Evropě,“ řekl Michal Hrazdíra, předseda pořádajícího brněnského klubu Black Ice.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit