Mladí fotbalisté ČAFC Židenice prolomili nadvládu Zbrojovky Brno

Brno, 10. května 2011 - Až teprve penalty rozhodly v neděli 8.května o vítězi brněnské regionální části největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let E.ON Junior Cupu. Stali se jimi fotbalisté ČAFC Židenice, které v rozhodujícím finálovém zápase porazili tým Zbrojovky Brno a zajistili si tím postup do Velkého finále v Praze. Tam budou bojovat o nominaci na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu.

Židenickým se tak podařilo přerušit další vítězné tažení Zbrojovky, která turnaj v posledních dvou ročnících vyhrála a triumfovala v oblastních i celostátních kolech E.ON Junior Cupu „Klukům moc poděkuji. Semkli se jako jeden tým a ukázali že umí a hlavně chtějí hrát fotbal srdcem a s velkým odhodláním,“ sdělila bezprostředně po napínavém zápase trenérka ČAFC Židenice Martina Ryšavá a poukázala na bilanci vzájemných střetnutí, která vychází v jejich neprospěch. „Pro nás to byla motivace. Prohráli jsme se Zbrojovkou několik posledních zápasů včetně toho dnešního v základní skupině. Moc jsme chtěli a vyšlo to,“ dodala ještě nadšená trenérka Martina Ryšavá.

Uznáním nešetřil ani trenér Zbrojovky Brno Tomáš Němčanský. „Soupeře dobře známe, je to kvalitní manšaft. Svoje kluky pochválím také, bojovali s nasazením, ale v závěrečných penaltách měl více fotbalového štěstí soupeř,“ uvedl Tomáš Němčanský. Na třetím místě skončili fotbalisté FC Sparty Brno, které v rozhodujícím zápase přehráli vysokým poměrem 10:1 SK Tuřany.

Smutek na tvářích všech poražených se nedržel dlouho. Na slavnostním vyhlášení byli odměněni naprosto všichni. První tři týmy obdržely kompletní sady dresů a každý hráč si domů odnesl kromě několika dalších dárků značkový fotbalový míč Puma. Dále byli vyhlášeni nejlepší brankář, střelec a hráč utkání. Posledně jmenovaný získal za svůj výkon poukaz na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha. Stal se jím devítiletý Přemysl Jemelík z ČAFK Židenice. „Těším se, že se potkám s Petrem Čechem,“ řekl nám mladý fotbalista.

Mali-fotbaliste

Další spoustu cen včetně horského kola Merida vyhráli účastníci bohatého doprovodného programu. Ten byl otevřený nejen hráčům, ale široké veřejnosti. Soutěžilo se ve fotbalových dovednostních disciplínách či v aréně E.ON Rodinného fotbálku. Při  závěrečného ceremoniálu došlo ještě na prezentaci a symbolické předání čtyř párů tzv. bezpečných branek. Starostové a zástupci brněnských městských částí Bystrc, Kohoutovice, Žebětín a Brno-jih je obdrželi v rámci projektu E.ON vybavení klubů. „Branky jsme instalovali na hřišti SK Žebětín, kde trénuje a hraje své zápasy nejmladší přípravka. Jsme za tento dar rádi, protože významně pomůže zvýšit bezpečnost hráčů,“ uvedl starosta městské část Brno – Žebětín Vít Beran. Právě tato věková kategorie dětí do deseti let patří k nejrizikovější co se týče zranění následkem pádu brány. „Branka je vyrobená z kompozitních materiálů k jejímu překlopení potřebujete vynaložit 17krát více energie než u klasické brankové konstrukce a ani její případný pád nemůže nikoho vážněji zranit,“ doplnil slova starosty oblastní manažer společnosti E.ON Lukáš Svoboda. V rámci projektu tak bylo předáno již dvacet párů těchto bezpečných branek. Energetická společnost E.ON je pomohla instalovat nejen na hřiště fotbalových klubů, ale také do škol a na sportoviště pro širokou veřejnost.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit