Koberce Breno

Fotbalová Zbrojovka Brno se rozroste o šest posil

Brno, 24. ledna 2011 - Zatím s šesti novými tvářemi může počítat trenér Karel Večeřa, který bude v jarní části fotbalové Gambrinus ligy usilovat se Zbrojovkou Brno o udržení v nejvyšší soutěži. Klub o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách. Už delší dobu je Zbrojovka dohodnutá s Plzní na hostování brankáře Lukáše Krbečka. Další adepti na posílení mužstva se objevili v sobotních zápasech zimní Tipsoort ligy. "Určitě by u nás měli zůstat Borek, Valenta, Mitrovič, Brdarovski a Maroši. Další hráče budeme ještě řešit," prozradil Večeřův asistent Petr Čuhel, který mužstvo vedl z lavičky. Hlavní kouč Karel Večeřa totiž nesmí být po prosincovém operačním zákroku příliš dlouho v chladném prostředí, takže duely sledoval z tepla.

 

Vedení Zbrojovky zatím nerozhodlo o osudech italského stopera Miglioriniho, krajního obránce Kani, polského beka Rawského a také levonohého Bosňana Pejiče, který je sice hráčem Brna, ale na podzim hostoval v HNK Orašje. Kromě toho klub stále jedná o příchodu dalších posil. "Máme zájem především na posílení obrany a jsou i vytipovaní konkrétní hráči. Jejich příchod však nezáleží jen na nás," uvedl Čuhel.

Brněnský kádr prochází výraznou obměnou, protože po podzimu je tým na sestupové pozici. V klubu skončilo víc než deset hráčů, mezi nimi i dlouholeté opory Tomáš Polách s Janem Trousilem, kteří dohrají sezonu v Dubnici nad Váhem. Naopak původně vyřazený bek Josef Hamouz se vrátil do kádru a zůstane v Brně minimálně pro jarní část sezony.

Petr Říha

Související články: