Galerie Pekařská - prostor pro umění

Pro příznivce a milovníky umění se v centru Brna před rokem otevřely prostory nové výstavní galerie. Vysoké úzké dveře oddělují rušnou brněnskou ulici od klidného a moderně upraveného prostoru, který je od 12. 12. 2012 známý jako GALERIE PEKAŘSKÁ. S citem provedená rekonstrukce nechává vyniknout vysokým stropům a klenutým oknům, které hlavnímu výstavnímu sálu dodávají vzdušnost a volnost.

Atmosféru místa dotváří také jeho poloha pod hradem Špilberkem a blízkost tajemného brněnského podzemí a sítě chodeb, kterými je tato oblast protkaná.

Hlavní myšlenkou, ale především cílem galerie je, aby se její výstavní prostory staly živým, otevřeným prostorem, nejen pro odbornou, ale především širokou veřejnost.

V souladu s touto koncepcí byl sestaven harmonogram výstav pro rok 2013 a ne jinak tomu bylo při přípravě a výběru autorů a jejich tvorby pro rok 2014.

GaleriePekarska02
V minulém roce se tak v dvouměsíčních cyklech prostřídalo celkem 6 umělců a zároveň odlišných odvětví výtvarného umění – socha, malba, kresba i fotografie.

Mohli jsme tak usednout do tesaných trůnů Patrika Vlčka, pohlédnout na oblohu přes větvoví Aleny Krkoškové, nechat se unést krásou jižních Čech a šarmem Paříže Ivany Kotýnkové, inspirovat se duchovně nabytými díly Aleny Wagnerové a plastikami Aťky Švestkové - Janečkové, zamyslet se nad glosami osobitých kreseb Jiřiny Strýčkové a odhalit svět pod hladinou s fotografem Markem Musilem.

GaleriePekarska03
Jako místo pro setkávání slouží prostor nejen při vernisážích a návštěvách galerie, ale také při četných doprovodných programech, komentovaných prohlídkách nebo kreativních dílnách a workshopech. Informace o chystaných akcích se vždy dozvíte buď přímo v galerii nebo na webových stránkách www.galeriepekarska.cz

GALERIE PEKAŘSKÁ
Pekařská 52, 602 00 Brno,
Otevírací doba: PO – PÁ od 9.00 do 17.00 hodiny
Tel.: +420 721 562 527
www.galeriepekarska.cz
Najdete nás i na Facebooku facebook

Nenechte si ujít nejbližší výstavy, které se konají v těchto termínech:

právě probíhající výstavu Jany Šujanské s názvem RADOSŤ Z TVORBY 12. 3. – 22. 4. 2014 nebo nově připravovanou výstavu PhDr. Jiřího Hlušičky – KOLIK PODOB MÁ TICHO

Srdečně zveme na vernisáž této připravované výstavy ve čtvrtek 24. 4. 2014 v 18:00 hod.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit