Olej, dřevo, tapiserie i akvarely v GALERII PEKAŘSKÁ

Brno, 19. října 2015 - Pokud navštívíte v GALERII PEKAŘSKÁ právě probíhající výstavu tvorby Jiří Prchala s názvem První tři tóny, bez pochyb necháte za dveřmi galerie, alespoň na chvíli, šedost všedních dní.

GALERIE PEKARSKA PRCHAL

Prchalova díla vám umožní vstoupit do laskavého, barevné a lyrického světa ztvárněné v jeho olejomalbách a dřevěných plastikách a pokusit se tak v nich rozřešit rébus fantazie. Současně vám umožní najít klíč k neefektně pravdivému, důvěřivému a laskavému vnitřnímu světu autora.

„Moc věcí, které mne dříve zajímaly, jsem opustil, protože jsem poznal, že to není důležité. Důležité je jen to vnitřní, co je uvnitř v člověku. Každý z nás touží po štěstí. Ale při pocitu štěstí máte i pocit krásy. Krása -to je štěstí, ke kterému jsem se celým svým životem snažil přiblížit,“ představuje svojí tvorbu Jiří Prchal.

Od 29. října do 4. prosince se v GALERII PEKAŘSKÁ můžete těšit na výstavu s názvem „Tapiserie art portis, akvarely“, jež představí tvorbu Anny Hlušičkové. Autorka se v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let vedle užité grafiky věnovala volné výtvarné tvorbě, a to kresbě a později akvarelu. Do povědomí brněnského výtvarného života vstoupila především svými tapiseriemi.

Dobírala se v nich přehledné organizace obrazové scény a uplatnila v nich jak plošnou transpozici reálných objemů, tak i smysl pro redukci barevného bohatství reality. Vlněný materiál jí umožnil nastolit nejen kontrastní chromatiku, ale zároveň ji harmonizovat jemně odstupňovanými valéry. Barevné rouno tak v jejích rukou sloužilo dramatickým záměrům, častěji však představě odlehčené snem.

Ve figurálních art protisech je prostě přítomna beze zbytku; ztělesnil se v nich její naturel i stylová podstata jejího uměleckého výrazu. Tíhla k proudu moderního neoklasicismu, jemuž není cizí romanticky podbarvená vize ani sklon k vytváření mýtů. Byla to inklinace, která jí umožňovala dobírat se lyrických poloh, a to v širokém rozpětí od bukolicky snivého, někdy i baladického ladění, až k radostnému přitakání základním životním hodnotám.

Otevřeno je každý všední den od 9.00 do 17.00 hodin.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události