7 písmen nekonečných variací v GALERII PEKAŘSKÁ

Brno, 10. června 2014 - Až do 11. července potrvá v GALERII PEKAŘSKÁ výstava s názvem 7 písmen nekonečných variací. Ta představí tvorbu Michala Ewiloneho Bajčiho narozeného v roce 1981 v Nitře na Slovensku. Zdokonalováním stylu, komplexnosti, výrazovosti barev a důrazu na detail si Ewilone od roku 1996 získává uznání na mezinárodní graffiti a street art scéně.

galerie pekarska vystava

galerie pekarska graffiti vystavaZačátky v ortodoxním graffiti se odrážejí v lettrizmu, který je zásadním výrazovým prvkem v jeho dílech. Přechod mezi různými styly, setkání s kulturní rozmanitostí a roky zkušeností v mural artu ovlivňují jeho tvorbu, čehož výsledkem je komplexní kombinace stylů, spojených v jednom celku, čímž se Ewilone zařazuje mezi průkopníky allstyle techniky v aerosolovém umění.

I když jsou jeho díla věrná svým kulturním kořenům, neváže se jeho tvorba striktně na pravidla „graffiti kodexu“. Inspirován okolím, sociálně-politickými situacemi, životními okamžiky umísťuje MB Ewilone do svých děl příběhy, pečlivě ukryté v tvarech a barevnosti. MB Ewilone je spoluzakladatelem Fruits Of Doom, neustále narůstajícího mezinárodního sdružení graffiti umělců, a členem seskupení Point 3, celosvětově známým v rámci graffiti a street art komunity. Během let tvorby se jeho portfolio rozrostlo o ilustrace, grafiku, plátna a objekt. Bez ohledu na médium díla dýchají nevázaností, jsou jasná, dynamická, detailní a plná energie.

„Když jsem poprvé vzal do ruky sprej, byl to pocit absolutní svobody. Od prvotního pocitu adolescentní revolty jsem si se sprejem v ruce přeskákal celou škálu emocí, zážitků, zkušeností a kompletní transformaci postoje k životu. Na začátku cesty bylo jedno slovo.
Alter ego, tag, podpis, pseudonym... výběr nechám na vás. Sedm písmen odstartovalo příběh, kde z myšlenky se stalo hobby, z hobby se stala práce, z práce životní styl a ze životního stylu filozofie. Jedno slovo, které určuje identitu. Jedno slovo, které vyjadřuje všechny pocity. Jedno slovo, které neřekne nic a všechno zároveň. Jedno slovo, na kterém stojí svět plný možností. Jedno slovo ze sedmi písmen a nekonečné množství variací života,“ uvedl k výstavě Michal Ewilone Bajči.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události