TOP 09: Radniční koalice v Králově Poli předražovala zakázky, ukázal audit

Brno, 23. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Městská část v Brně-Králově Poli předražila pět zakázek na výměnu oken v obecních domech. Cenový audit prokázal, že tendr za 19 milionů korun měl stát o 7,7 milionu korun méně, řekl v pondělí bývalý místostarosta, nyní opoziční zastupitel královopolské radnice Daniel Valenta (TOP 09).

kralovo_pole_radnice

Autorizovaný auditor Jiří Blažek dospěl k závěru, že v letech 2008 a 2009 královopolská radnice předražila pět zakázek na výměnu oken o 7 764 624 korun. "Tyto zakázky zadalo vedení radnice v době, kdy ji ovládalo smluvně opoziční duo občanských a sociálních demokratů," řekl Valenta.

Podle něj se podle vzorku okenních zakázek dá usuzovat, že předražování veřejných zakázek na královopolské radnici bylo běžnou normou a sumy, kterými radnice výběrová řízení přeplácela, jsou mnohem vyšší.

Daniel Valenta řekl, že v souvislosti s předražováním veřejných zakázek podala TOP 09 trestní oznámení na policii. "Ta nyní podezřelé tendry vyšetřuje," řekl Valenta.

 

Jiří Nováček, foto: M.Mikscheová, archiv ÚMČ Královo Pole

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...