Brněnská TOP 09 zkritizovala novoroční ohňostroj, v mlze nebyl vidět

Brno, 2. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnská TOP 09 zkritizovala vedení magistrátu za novoroční ohňostroj, který nebylo kvůli mlze vidět. Tři sta tisíc korun na jeho uspořádání vyhodilo vedení města oknem, řekl předseda brněnské organizace TOP 09 Jaroslav Kacer. "Ohňostroj mělo vedení města zrušit nebo přesunout na jiný významný den," řekl opoziční zastupitel. Odpalování rachejtlí z hradu Špilberk se v mlze podle něj změnilo v tragikomedii. "Bylo to jako jít do kina na 3D film a slyšet pouze zvuk," řekl Kacer.

Ohnostroj-top-09

Uspořádání novoročního ohňostroje označila TOP 09 za nepochopitelné mrhání finančními prostředky. "Rada města Brna předvedla, jak hodlá tento rok postupovat při řízení města, neboť jak říká staré rčení: Jak na nový rok, tak po celý rok," poznamenal opoziční zastupitel Kacer.

Vedení brněnské radnice se podle TOP 09 nechová k veřejným penězům s péčí dobrého hospodáře. Kacer radním hned zkraje roku vyčetl nejen například pronájem osvětlení vánočního stromu za skoro milion korun nebo novoroční výdaj zhruba tří set tisíc korun za neviditelný ohňostroj, ale i tvrdošíjné setrvávání na pozastaveném nákupu startovacích bytů za 300 milionů korun.

TOP 09 zároveň prostřednictvím svého šéfa zastupitelů poukázala na výstavbu infostánku v centru města za skoro sedm milionů korun či zřízení luxusních veřejných toalet v ceně bezmála tři milionů korun. "V neposlední řadě se nám nelíbí i navýšení odměn zastupitelů města Brna o tři miliony korun ve srovnání s rokem 2010, i když počet uvolněných zastupitelů zůstal stejný," řekl Kacer.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...