Soubor Janáčkovy opery se rušit nebude, rozhodlo vedení brněnské radnice

Brno, 31. října 2011 (MEDIAFAX) - Politické vedení brněnského magistrátu se rozhodlo přijmout pro příští rok taková úsporná opatření v rozpočtu, která by nevedla k přerušení činnosti souboru Janáčkovy opery. V pondělí to po koaliční schůzce regionálních špiček ČSSD a ODS řekl primátor Brna Roman Onderka (ČSSD).

 


Onderka-Roman-jednani-zdrojbrno.cz

"Koalice ČSSD a ODS se shodla, že úsporná opatření jsou nutná ve všech oblastech, kulturu nevyjímaje," řekl Onderka. Dodal, že ředitel brněnského Národního divadla Daniel Dvořák dostal od rezortní náměstkyně primátora Jany Bohuňovské (ODS) za úkol zpracovat ucelenou koncepci úsporných opatření. "Přijatelné je pro vedení města jakékoliv řešení, které bude akceptovat nepřerušení provozu souboru opery Národního divadla," zdůraznil Onderka.

Jiří Nováček, foto: brno.cz

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...