Cesta do Čarokraje vede i podzemím Janáčkova divadla

Brno, 10. února 2015 - Vydejte se na rodinnou operní expedici do zcela neuvěřitelného světa! Vypravte se do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemná zákoutí Janáčkova divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

carokraj janackovo divadlo v brne FOTO Irena Vodakova

Čarokraj je říše bájných a fantastických bytostí, jejíž existence je doložena už řadu let. Poprvé o ní pojednal před téměř čtyřiceti lety britský cestovatel, přírodovědec a spisovatel Gerald Durrell (1925–1995) ve své knize Mluvící balík. Vylíčil v ní cestu do prapodivné země, kde žijí fantastičtí tvorové i netvorové, zvířata i zvířátka, rostou neobyčejné stromy a květiny neuvěřitelných tvarů a barev a kde také panují zvláštní přírodní zákony, které vynalezl – či poupravil – kouzelník Hengist Hannibal Velebobule.

Tajný vchod do této úžasné říše tehdy objevil v řeckých horách, kde podle dávného bájesloví tyto fascinující bytosti kdysi žily. V roce 2009 vznikl nezávislý tým průzkumníků a badatelů, který pod vedením mytologů Marka Ivanoviće a bratrů Petra a Matěje Formanových hledal do Čarokraje vstup. S velkou slávou ho tehdy našli v podzemí „Zlaté kapličky“ v Praze. A nám teď cosi napovídá, že možná ještě fantastičtější svět bude objeven v Brně…

Důležité upozornění! Vstoupit do Čarokraje můžete dvěma způsoby – klasickou cestou přes hlavní vchod do Janáčkova divadla nebo tajemným podzemním světem. Průzkumná cesta podzemím začíná u vchodu pro zaměstnance do Janáčkova divadla: pro diváky z přízemí z 1.–13. řady 50 minut před začátkem představení; pro diváky z přízemí ze 14.–20. řady a lóží 40 minut před začátkem představení; pro diváky z balkónu z 1.–6. Řady 30 minut před začátkem představení; pro diváky z balkónu ze 7.–12. řady 20 minut před začátkem představení.

NDB, foto: Irena Vodáková

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...