Rezidence Café Kaprál nabídne opět bohatý program

Brno, 29. března 2023 - Unikátní literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, bude se svým program pokračovat i letos, a to pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028. Jarní blok večerů, které se uskuteční v tomto ojedinělém bytě s neuvěřitelným géniem loci, zahájí autorské čtení Jolanty Trojak, která uvede svůj román Svatava.

cafe kapral tereza oprchalova-1506

Pilotní program spojený s konverzí bytu na kulturní prostor, který se podařilo uskutečnit díky kandidatuře Brna na titul Evropské hlavní město kultury, a který se skvěle etabloval jako místo pro literární setkání, čtení, besedy, knižní křty a další akce, bude díky finanční podpoře ze strany města Brna a díky městské části Brno-střed pokračovat pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028 i v letošním roce. Vedle již zavedených formátů návštěvníky čeká i slam poetry nebo performance.

Na dramaturgii jednotlivých večerů v tomto jedinečně zachovalém bytě po brněnském básníkovi Zeno Kaprálovi (1941-2020) na Údolní 17 se společně s TIC BRNO podíleli zástupci brněnských nakladatelství Druhé město, Větrné mlýny a Host s Moravskou zemskou knihovnou a časopisem Host. Jarní programový blok začíná 4. 4. uvedením románu Svatava od Jolanty Trojak, večer bude moderovat Michaela Dermauw z nakladatelství Host. Hned dva dubnové večery budou součástí festivalu Brno Art Week, kdy se ve svém performativním vystoupení představí Darina Alster a Adam Borzič či Anna Beata Háblová se svým dramatizovaným čtením z knihy Směna. Nebudou chybět pravidelné Večery literárních rezidencí a Uvedení časopisu Host.

V literárním salonu bude program probíhat až do června, a to pravidelně každé úterý a čtvrtek od 19 hodin, na druhý programový blok se mohou návštěvníci těšit po letních prázdninách. Vstup na akce je zdarma. 

„Brno má své skryté poklady a Kaprálův byt na Údolní ulici je právě jedním z nich. Nikde jinde nenaleznete tak autentickou atmosféru konce 19. století s příměsí osobitého vkusu rodiny, která zde žila. Tento byt jako by byl stvořen k tomu, aby se stal právě literárním salonem," říká Silvie Šeborová, kulturní manažerka projektu BRNO 2028.
Brno 28. 3. 2023

Zdroj: TIC BRNO, foto: Tereza Oprchalová


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...