VIDA! pořádá večer pro dospělé o ekologii a udržitelnosti

Brno, 2. března 2022 – Už více než šest let se ve VIDA! science centru konají večery pro dospělé VIDA! After Dark, které nabízí expozici po setmění, bar, hudbu a speciální program. Ve čtvrtek 3. března od 19.00 se tato akce uskuteční už počtyřicáté. Program má pokaždé jiné téma. Tentokrát se zaměří na ekologii a udržitelnost.

Expozice2017 C

„Ukážeme si, jak o těchto složitých tématech přemýšlet. Proč je důležité vnímat souvislosti a odlišovat mýty od skutečnosti. Nečekejte jednoduché odpovědi. Ale určitě také nepropadnete ekodepresi! Dozvíte se spoustu zajímavostí a užijete si naše exponáty i bouřlivé debaty s výborným drinkem v ruce,“ láká na akci její hlavní koordinátorka Kateřina Tomanová z VIDA!

VIDA! na akci pozvala i zajímavé hosty. Nadace Veronika nabídne ekologickou poradnu, bezobalový obchod BEZZ nechá zájemce nakouknout pod pokličku svého podnikání a Petr Holík z projektu Fakta o klimatu vystoupí s poutavou přednáškou. Ta má za cíl odhalit polopravdy komplikující debaty o klimatické změně. K tématu přispěje i promítání dokumentu reportérů Voxpot s názvem Vítr, slunce a revoluce: Evropa na cestě k záchraně klimatu. Zájemci se po zhlédnutí můžou zapojit i do diskuse s tvůrci. Co dalšího čeká na účastníky?

„Odhalíte praktiky greenwashingu, prozkoumáte budoucnost energetiky a zjistíte, jestli poznáte rozdíl mezi vodou z kohoutku a tou z alpského ledovce. Vyzkoušíte si také, jak se žije slepicím v klecích, nebo si sestavíte dokonalý outfit pouze ze sekáčových úlovků,“ přibližuje program večera Tomanová.

Lidé se také dozví, jak vznikají mikroplasty a proč je tak problematické je vylovit z oceánu. Spočítají si vlastní uhlíkovou stopu a vyrobí si přírodní šampon nebo náušnice ze zbytků PET lahví. Proniknou do skutečného významu označení eko, bio, cruelty free či vegan. Jak se některá z nich využívají při pěstování kávy, si ověří na výstavě COFFEE, která bude po celý večer zpřístupněná. Chybět nebudou ani drinky baru Úplně všude, hudba a chytrá zábava. Vstupné na akci VIDA! After Dark je 100 Kč/os.

Zdroj a foto: VIDA!


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události