Michal Mitro představí svá díla v brněnské Galerii G99

Brno, 8. února 2022 – Galerie G99, sídlící v prostorách Domu pánů z Kunštátu, přivítá na začátku února dalšího účastníka rezidenčního programu Brno Artists in Residence. Je jím interdisciplinární umělec a badatel Michal Mitro, který byl do programu vybrán v rámci open callu pro absolventy FaVU, a jeho výstavní projekt nese název Volta – Conditions Are Now Planetary. Výstava bude zahájena vernisáží 8. února od 18 hodin a potrvá do 20. března.

Lamassu RECTANGLE

Michal Mitro ve své práci přenáší sociologickou imaginaci do skulpturálních prostředí s elementy zvuku, světla a technologie. Zkoumá vztahy mezi lidským a víc-než-lidským světem a spojitosti mezi umělým a přírodním. Jeho aktuální výstavní projekt v G99 je uměleckým výzkumem vztahu mezi Mumbajskou enklávou Zoroastriánů, farmaceutickým průmyslem a hinduistickým vnímáním krávy jako posvátného zvířete, který vizualizuje prostřednictvím intermediální instalace a rozsáhlé fresky vytvořené pomocí 3D tisku. Mitra konkrétně zaujal moment, kdy podávání protizánětlivé látky Diclofenac indickým kravám způsobilo kompletní vyhynutí lokální populace supů, pro které je tato látka v tělech mrtvých krav smrtelná. Pro komunitu Zoroastriánů to znamená, že „nemohou zemřít“ způsobem, na jaký byli po staletí zvyklí – snědením supy ve Věžích ticha.

U příležitosti konání vernisáže v úterý 8. února bude od 18 do 21 hodin zdarma přístupná i výstava Stále ve hře: Výstava laureátů Ceny EXIT, která se koná v galerii v prvním patře Domu pánů z Kunštátu.

Zdroj a foto: Dům umění města Brna, G99


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události