Brno dá příští rok o 10 milionů více na kulturu

Brno, 6. července 2019 – Více peněz do kultury schválili brněnští radní. O poskytnutí dotací bude možné žádat v devíti dotačních titulech v různých kulturních oblastech. Celkem se tak na dotacích v příštím roce rozdělí téměř 40 milionů korun.

„Oproti minulým letům došlo k menším změnám některých pravidel pro žádání o dotace v oblasti kultury. Tyto změny se týkají hodnoticí komise, která se bude nově skládat ze tří odborných hodnotitelů a dvou hodnotitelů z řad současné Komise kulturní RMB jmenovaných Radou města Brna pro hodnocení žádostí o dotace. K navýšení počtu hodnotitelů došlo z důvodu omezení negativních dopadů výrazně rozdílného bodování žádostí různými hodnotiteli. Současný model je tedy konsenzuálnější a méně náchylný na lobbistické tlaky,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný. Nejnižší a nejvyšší bodové hodnocení se nebude započítávat do celkového hodnocení.

Úpravy se dočkal také dotační program pro poskytování dotací v oblasti tance, a to tak, aby byl přesněji zaměřen na uměleckou taneční činnost. Každý žadatel bude muset navíc doložit detailnější popis projektu či činnosti jako povinnou přílohu. Nově si ale žadatel může rozšířit nezpůsobilé výdaje o účetní, právní a poradenské služby.

„Rada města Brna schválila dotační programy v oblasti kultury na rok 2020 obsahující řadu úprav, které povedou k větší transparentnosti dotačního systému. Jsem moc rád, že jsme se shodli na navýšení financí určených pro dotační tituly v oblasti kultury celkem o deset milionů korun v návaznosti na schválenou Strategii města Brna. Celková částka, která bude v příštím roce v rámci dotací v oblasti kultury rozdělena, činí 39,2 milionu korun,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události