Fléda a Bumbum Satori uvedou večer nezávislé elektroniky s Ventolinem

covere-ventolinBrno, 6. března 2019 – První dubnový pátek Fléda zasvětí alternativní elektronické hudbě. Sedmihodinovou taneční party nastartuje DJ morpheus, kterého vystřídá klíčová postava ostravské klubové kultury Marius Konvoj. Zástupce americké diy noise&drone kazetové scény Container uvede hlavní hvězdu večera Ventolina. Tečku za jeho psychedelickým poetic technem a elektronickými experimenty udělá dýdžejské duo Tomino & Myslivec.

Headliner Ventolin patří k nejvýraznějším domácím projektům na poli experimentální elektroniky. Fenomenální hudebník na pódiu obklopený starými samplery, syntezátory a archaickými bicími automaty, zpívá, rapuje, jódluje a podléhá kouzlu drsného a nedokonalého analogu. Na Flédě představí neustále se proměňující show k poslední studiové desce Vitajte (vyšla na CD, vinylu i digitálně), s níž na podzim absolvoval úspěšné turné Rasisti pojebte se.

Po čistě instrumentálním albu The Game YS ROTTYN, které natočil s polským techno duem RSS BOYS, se na aktuální desce vrací (jak sám říká) k bolestivému procesu psaní textů. „Texty vznikaly většinou z hudebních motivů, tak dlouho jsem poslouchal, až jsem v hudbě zaslechl o čem a jak daný text napsat. Kolem textového nápadu jsem pak vytvářel hudební struktury, není to tedy konceptuální album, kde bych předem věděl nějaký námět, kterému se budu věnovat. Spíš vychází z intuitivních témat, která se postupně vynořovala,“ prozrazuje na svém webu.

Slova halí do tepajících automatů a acidových linek, více než předtím pracuje s počítačem a digitálními technologiemi, ale opět, stejně jako na debutové desce Totem (2012), používá živé nástroje (kytaru mu nahrál Prokop Holoubek z Midi Lidi, bicí Michal Janíkz Ghost Of You). Snaží se posunout původní zvuk dál k archaičtější a živější podobě.

Za pseudonymem Ventolin stojí blázen do detroitského techna a italo a indian disca 80. let David Doubek. Kulturní antropolog, zakladatel kultovní skupiny Kazety a člen divadla Nejhodnější Medvídci sdílí společný vesmír s kapelou Midi Lidi a s Bumbum Satori Prokopa Holoubka. Prokop Holoubek a Tomáš Kellar(Tomino & Myslivec) posílí dubnový line-up na Flédě.¨

Jeho pestrost prokáže Marius Konvoj v rytmu digital hardcore, na který naváže jedna z ikon berlínského Berghainu, techno experimentátor a veterán amerického noise undergroundu Ren Schofield. Pod pseudonymem Container loni vydal další ze svých LP nazvaných LP (2018). Party zahájí DJ morpheus a vstříc ranním paprskům tanečníky doprovodí psychedelická atmosféra a žánrový nadhled dýdžejského dua Tomino & Myslivec se setem napěchovaným technem, housem, černou muzikou, kraut rockem a punkem.


Související články:
ABSL

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  91011
14151617181920
212223252627
28293031   
Nejbližší akce
24.10. Agadir uvádí... Adam Borzič..