Festival Seriál Killer přiveze to nejlepší ze současné světové produkce

serial killer festival brnoBrno, 26. března 2018 - První festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě Serial Killer spěje k pilotnímu ročníku. Nejpopulárnější současné série i méně známé, přesto pozoruhodné projekty, budou k vidění od 2. do 5. května na několika stages v centru Brna. Právě v těchto dnech naplno běží crowdfundingová kampaň na portále Hithit: „Přispějte nám, ať můžeme pozvat oblíbené seriálové hvězdy a uspořádat v Brně zabijáckou party!“ vzkazují organizátoři.

Serial Killer během tří dnů nabídne soutěžní přehlídku seriálů ze zemí střední a východní Evropy, Industry Days pro profesionály, několik premiér – například nový seriál od tvůrců Okresního přeboru a řadu dalších tematických akcí.

„Zkoušíme dělat dřív nemyslitelnou věc – festivalovou událost, která by mohla za pár let rezonovat celosvětově,“ říká zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková a upřesňuje: „Naše zaměření je dvojí. Chceme sem přivážet ty úspěšné a skvělé věci, které se nám líbí jinde. A zároveň povzbudit a zkusit definovat tvář střední a východní Evropy z hlediska tohoto specifického druhu audiovizuálního umění. I z hlediska toho, že třeba Česko a Slovensko o sobě ví. Ale málokdo už ví, co se děje v Polsku, Maďarsku, v Bulharsku nebo Pobaltí. Tohle je zkrátka naše téma. Chceme povzbudit tamní tvůrce a říct, že střední a východní Evropa rozhodně má co nabídnout.“

Deklarovaným záměrem festivalu Serial Killer je přiblížit současnost a nahlédnout do budoucnosti televizní a internetové seriálové produkce, přilákat a zaujmout diváky, propojit tvůrce a producenty a především nabízet to nejkvalitnější, co lze v daném formátu najít. Letošní program je koncipován s důrazem na partnerskou zemi pilotního ročníku – Dánsko, uvede například legendární seriál Království proslulého Larse von Triera, který v 90. letech předznamenal éru „quality TV“. Součástí soutěžní sekce budou nejlepší tituly z regionu střední a východní Evropy, mezi členy mezinárodní poroty zasedne několik vynikajících a pronikavých osobností, včetně držitelů Oscara.

Serial Killer vzniká s ambicí stát se plnohodnotným členem společnosti prestižních mezinárodních festivalů, jejíž oprávněnost potvrzují nadšené reakce. Festival se objevil v Screen Daily, dostal se na obálku věhlasného časopisu Hollywood Reporter a během prezentace na letošním Berlinale řada významných osobností přislíbila festivalu účast. A co se týká českých umělců? „Mezi hosty budou herečky Aňa a Ester Geislerovy, herci Bolek Polívka a Petr Čtvrtníček, režiséři Jan Hřebejk, Robert Sedláček, Jan Prušinovský, Tomáš Baldýnský a mnoho dalších zvučných jmen,“ odpovídá Kamila Zlatušková.

Autorem unikátního designu festivalu je nositel mezinárodní European Design Awards, grafik Martin T. Pecina. V rámci Serial Killer bude v lobby brněnského hotelu Grandezza zařízen designový prostor Grandcanapé v režii magazínu Soffa, ve kterém se budou potkávat hlavní hvězdy festivalu, novináři a další významní hosté a kde bude hostitelkou a kreativní producentkou Ester Geislerová.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      2  3
  4  5  6  7  910
11121314151617
181921222324
252627293031
Nejbližší akce
28.10. Permon Cup 2021..
13.11. Koláčkový košt spojený se zpíváním..
25.11. Agadir: Na strunách naděje, Afam A..