Letohrádek Mitrovských zaplnily stavebnice a kostičky

Brno, 22. září 2016 - Až do 27. listopadu potrvá v Letohrádku Mitrovských jedinečná výstava, která představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí všech dob – stavebnicí Lego.

letohradek mitrovskych vystava kosticky leog

„Naše výstava má rodinám s dětmi a organizovaným dětským skupinám přiblížit stavebnice a hry od 19. po 21. století, tedy to, s čím si hráli a bavili se naši předkové a čím se aktuálně bavíme my,“ uvedl Petr Lukas, vedoucí Letohrádku Mitrovských.

Průřez historií stavebnic a kostek je založen na sbírce manželů Pecháčkových z Rychnova nad Kněžnou. Nebudou chybět také ukázky stavebnice Merkur i jejích jednoduchých předchůdců, jako papírových skládaček nebo dřevěných mechanismů. Hlavní částí výstavy je putovní projekt Petra Šimra nazvaný Svět kostiček složený z mnoha exponátů čítajících téměř 500 000 dílků ze stavebnice Lego.

„Stěžejní náplní výstavy bude tematická expozice dioramat – Lego město a periferie města, pohyblivé kolotoče v zábavním parku, kolejiště s pojízdnými vlakovými soupravami, dále exkluzivní řada nejmodernějších vlakových souprav, kolejových jeřábů a speciálních technických kolejových vozidel, skulptury, vozový park edice Model Team, modelová řada Technic a další exkluzivní exponáty,“ dodal Lukas.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění pak kostky Duplo i Classic – Basic. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek. Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...