Šest set dětí s roboty z Lega se utká na největší české soutěži

Brno, 14. února 2018 - Nejenom na olympiádě se dějí věci! I Brno v pátek zažije lité souboje. Síly mezi sebou poměří přes 600 dětí ve věku od šesti do devatenácti let, které už tři měsíce staví a pilují techniku na finální závod sezóny – největší Robotiádu v ČR. Ta se koná tento pátek 16. února v zábavním vědeckém parku VIDA!, letos i s mezinárodní účastí dětí z Polska a Slovenska.

Kromě výhry, která děti hřeje stejně jako olympioniky vytoužené medaile, získají robotickou stavebnici a startovné na robotické soutěži ve Vídni – světové špičce v soutěži Lego robotů.

V pátek mezi desátou a dvanáctou hodinou budou k vidění unikátní roboti postavení dětmi z Lega: robotická ruka, která vám uvaří a umíchá čaj i velký simulátor řízení kamionů, lanovka nebo domeček pro kočičku a pejska, kde budou Lego roboti hledat zapadlé syrečky, které postavily šestileté děti.

V pátek je společnost jen pro fajnšmekry klání vlastnoručně postavených robotů, v sobotu si mohou přijít vyzkoušet disciplíny Robotiády všechny děti od 10 do 18 hodin. Mohou si třeba vyrobit vlastního robota ze zubního kartáčku nebo vibračního motorku do mobilu.

Finále se mohou účastnit až pětičlenné týmy se svými roboty sestavenými ze stavebnice Lego Mindstorms. Všechny týmy se na soutěž připravují už od září minulého roku. Soutěžit se bude v několika disciplínách. Hlavními disciplínami jsou Čára, ve které musí roboti v co nejkratším čase projet trasu vyznačenou černou čárou, a Dálkový medvěd, ve kterém musí robot řízený dálkovým ovládáním co nejrychleji zachránit medvěda z bludiště.

„Kreativitě se přitom meze nekladou – v každé z disciplín není nutné používat jen dílky lega. Robota je možné vyrobit v podstatě z jakéhokoliv materiálu, který na něm bude držet a nebude mu bránit v pohybu,” doplňuje Ivo Hopp z pořádajícího JCMM. Letos do Robotiády nově přibyl závod v paralelním sprintu a volná disciplína pro nejmenší robotiky raného školního věku. Poslední soutěží letošního finále je freestyle, ve které týmy představí speciální schopnosti svých robotů.

„Letos očekáváme obzvláště dramatické finále. Myslím, že týmy bude motivovat hlavní cena v soutěži, kterou je hodnotná robotická stavebnice a startovné na robotické soutěži ve Vídni. Pro tým, který zvítězí v Brně, to bude určitě zážitek, soutěž ve Vídni patří ke světové špičce,” těší se Jiří Vácha z DDM Helceletova Brno.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   
11
121315161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
06.09. Koncert The Plastic People of the ..
13.09. Večer s cimbálovou muzikou..
27.09. Večer s kytarou ve Vinném sklípku ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250