Anna Maria Jopek Quartet a Kurt Elling Quintet vystoupí v Sono Centru

Brno, 22. října 2015 - Mezinárodní jazzový festival Moravia Music Fest představí publiku v jeden večer, na jednom podiu dvě zahraniční hvězdy světového formátu „krále a první dámu světového vokálního jazzu“ Kurta Ellinga a Annu Marii Jopek! Unikátní dvojkoncert Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet proběhne dne 3. listopadu 2015 ve 20:00 v Sono Centru.

jopek-elling brno sono centrum

Kurt Elling, držitel Grammy, je již více než 20 let považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Každé z jeho předchozích 10 alb bylo nominované na cenu Grammy. V letošním roce vyšlo nové album Passion World, které je dle kritiků jeho nejambicióznějším počinem. Na koncertě se navíc jeho band představí ve zcela novém složení Stu Mindeman (klavír), Ulysses Owens Jr. (bicí), Clark Sommers (bass) a John Mclean (kytara).

Anna Maria Jopek je jednou z nejoriginálnějších zpěvaček současné doby, které skládají poklony Boby McFerrin, Branford Marsalis i Peter Gabriel. Na svém kontě má prvotřídní projekty jako například společná deska s fenomenálním kytaristou Patem Methenym, držitelem 20 ocenění Grammy.

Spojení Kurta Ellinga s Annou Mariou Jopek je více než logické vzhledem k jejich vzájemnému uměleckému obdivu. Kurt Elling dokonce na své nové album převzal její píseň Me Jedyne Niebo.

Festival završí rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a hvězda českého hudebního nebe, zpěvák a herec Vojtěch Dyk (13. 11. Metro Music Bar a 14. 11. Sono centrum). Společně vystoupí hned dvakrát a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu totiž připravují scénické provedení kontroverzní MASS Leonarda Bernsteina.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v obvyklých kamenných předprodejích Indies (Poštovská 2), Student Agency v DpL (Nám. Svobody) a TIC Brno (Radnická 2).


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...