Na Flédu míří světová špička trip-hopu. Britští Archive

Brno, 4. března 2015 - V Brně se brzy odehraje jeden z nejočekávanějších a produkčně nejnáročnějších koncertů jarní sezóny. Do jihomoravské metropole totiž 17. března přijedou zvukoví perfekcionisti a hvězdy první kategorie Archive, londýnská odpověď na bristolskou scénu, kde dosud kralovali Massive Attack a Portishead.

Kapela, jež úspěšně mísí trip-hop s progresivním rockem, přiveze na Flédu audiovizuální projekt Axiom i živé představené své nové desky Restriction. Kromě unikátní hudební performance se návštěvníci můžou těšit i na doprovodný program v podobě interaktivní projekce Prototyp.

Britští Archive přivezou na Moravu novou desku s názvem Restriction a vystoupení, u něhož se bude tajit dech. Na Flédě promítnou nejen svůj film Axiom, ale také předvedou hudební hru kombinující trip-hop, elektronické experimentátorství a drsnější linky z progressive rocku. „Archive se vyznačují technicky dokonalými vrstvenými zvukovými kolážemi a geniální gradací svých skladeb. Jejich zvukový perfekcionismus a práce s atmosférou pro nás bude velká profesní zkušenost. Pro návštěvníky koncertu to pak bude zážitek, který zjitří všechny jeho smysly a probudí dosud nepoznané emoce,“ upřesňuje David Novotný, dramaturg klubu Fléda.

Brněnská zastávka Restriction tour bude obohacena o světelnou performance, kterou speciálně pro tuto příležitost připravilo skupení Prototyp. Interaktivní projekce Spilled Out od Jakuba Valtara je inspirovaná tokem a mícháním kapalin. „Promítaná grafika bude tepat jako živý organismus. Projekce bude reagovat na pohybu návštěvníků v předsálí klubu. Instalace tak přetvoří proudění davu v nevšední dynamickou podívanou,“ doplňuje Novotný.

Formace Archive vznikla v roce 1993 a během své existence stihla vydat deset studiových alb. Kapela hudebně lavíruje na tenké hranici mezi trip-hopem, kterou citlivě dolaďuje elektronikou a orchestrálními prvky. Ve Spojeném království na sebe Archive upozornili již svou první deskou Londynium. Tu ocenila tamní klubová scéna i velikáni showbusinessu jako Peter Gabriel. Během svého hudebního vývoje se kapela nejdříve profilovala v dark-trip-hopu ve stylu Massive  Attack, později svou tvorbu posunula k psychedelickým až rockově progresivním baladám.

Kromě hudebních experimentů nejsou Archive cizí ani filmové projekty. Jejich čtyřicetiminutový film s názvem Axiom sklidil skvělý ohlas u kritiky. V roce se Axiom probojoval se do filmového festivalu Sundance v Londýně. Nejnovější deska kapely s názvem Restricion pak vyšla před 2 měsíce a hudební komunitu zaujala hlavně svou detailní prací s harmoniíí zvuku a až architektonicky precizní výstavbou tónů.

Archive, 17. března 2015, Fléda, Brno

Cena vstupenek: předprodej 550 Kč/ na místě 630 Kč

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

  • Indies, Poštovská 2, Brno
  • SMSTICKET.cz
  • GOOUT.cz
  • TICKETPORTAL.cz

Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)