V Technickém muzeu představují mladý design

Brno, 15. července 2014 - V Technickém muzeu v Brně- Králově Poli je možné spatřit aktuální tvorbu mladých designérů. Svá díla zde vystavují studenti a čerství absolventi nejrůznějších uměleckých a designérských škol nejen z České republiky. Mezinárodní přehlídku studentského designu nazvanou Design.s můžete zhlédnout do 5. října 2014.

Design je v současnosti oblíbený a často skloňovaný pojem a jako samostatné odvětví užitého umění představuje klíčovou roli nejen pro výrobu a obchod. Jeho široké spektrum tvorby zasahuje do nejrůznějších oborů lidské činnosti. Spojuje v sobě tvůrčího ducha, technické limity i funkční požadavky uživatelů. Design je disciplínou, která se neustále rozvíjí a proměňuje. Proto i každá nová generace designérů neustává a pokračuje v hledání nových cest.

Mezinárodní přehlídka studentského designu Design.s reaguje na sérii výstav absolventských prací, které se konají v Technickém muzeu v Brně každoročně. Současně by chtěla navázat na brněnskou více než šestnáctiletou tradici bývalého Design centra České republiky a představit tak město Brno opět jako město designu.

Z téměř pěti set přihlášek vybrala odborná komise práce, z nichž některé jsou vystaveny na této přehlídce. Na výstavě je zastoupeno přes šestadvacet škol věnujících se designu nebo příbuzným oborům. Vedle českých škol se zde prezentují práce ze Slovenska, Polska, Slovinska nebo z Izraele.

Výstava tak reflektuje nejen aktuální designérské tendence, ale i originální přístupy, které lze sledovat u jednotlivých studijních oborů, škol nebo zemí.

technicke muzeum v brne design banner

„Přišla celá řada přihlášek. Je vidět, že mladí designéři se nebojí prezentovat a konfrontovat tak svá díla s ostatními tvůrci,“ říká Marek Kozel z Technického muzea v Brně. „Máme radost, že se na přehlídce objeví tak kvalitní a současně velice zajímavé práce,“ dodává za všechny organizátory. Propracované technické řešení, funkčnost i nekonvenční a originální vzhled – tím vším se vyznačuje práce mladých designérů, kterým nechybí odborné znalosti ani tvůrčí odvaha.

Bienále si klade za cíl nabídnout mladým studentům možnost prezentace své tvorby a srovnání společně se svými vrstevníky z ostatních škol a zemí. Mělo by jim tak pomoci získat nové zkušenosti a dále rozvíjet své schopnosti. Současně by měla výstava představit veřejnosti tvorbu, jež vzniká na vysokých školách a uměleckých akademiích.

Výstavu v Technickém muzeu v Brně je možné navštívit až do 5. října 2014, kdy se bude v Brně konat také festival Meet Czech Design. Spoluorganizátory bienále jsou Vysoké učení technické v Brně, Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Zdroj a foto: TMB


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)