Unikátní přehlídka grafického designu opět v Brně

Brno, 24. června 2014 - To nejlepší ze současného designu uvidíte od června do října v Brně. Plakáty, videa, webové stránky a práce týkající se současného grafického designu, ale i nábytek a školní mobiliář představuje letošní Mezinárodní bienále grafického designu Brno.

BIENALE BRNO 2014

Tématem už 26. ročníku Bienále Brno je vzdělávání v oblasti grafického designu a vizuální komunikace. Tematicky zaměřené bienále se prostřednictvím širokého spektra výstav, přednášek a doprovodných programů bude zamýšlet nad tím, jak se grafický design dnes učí, jaké jsou modely, metody a přístupy jednotlivých pedagogů a škol. Další rovinou jsou otázky lokální různorodosti škol, vliv architektury školních budov a vztah mezi školním prostředím a následnou praxí.

Tradiční součástí Bienále Brno, kterou je Mezinárodní přehlídka aktuálních grafických prací, bude letos v mnoha ohledech výjimečná. Tentokrát ponechá stranou tvorbu profesionálů a nabídne možnost prohlédnout si práce studentů z mnoha zemí světa. Práci pedagogů představí výstavní projekt laureátů Grand Prix Bienále Brno studia Mevis & van Deursen (2012) a profilová výstava grafického designéra a pedagoga Rostislava Vaňka.

BIENALE brno moravska galerie

Doprovodné výstavy se pokusí zmapovat téma vzdělávání v nejrůznějších úrovních; ať už v rozmanitosti výukových systémů, školních úloh a cvičení, v šíři studijních materiálů, v přehledu historického vývoje anebo v prostředí, ve kterém výuka probíhá. Při této příležitosti bude rovněž vydán sborník textů věnovaný vzdělávání v grafickém designu a vizuální komunikaci.

Veškerý program naleznete na bienalebrno.org. Bienále Brno 2014 se koná od 19. června do 26. října 2014 ve všech budovách Moravské galerie v centru Brna.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...