V Brně odstartoval 24. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol

Divadlo-masky-2Brno, 9. dubna 2014 - V brněnských divadlech se od úterý 8. dubna do soboty 12. dubna budou setkávat studenti divadelních škol z celého světa. V Brně totiž právě probíhá 24. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol s názvem SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

V hlavním programu festivalu se představí 12 divadelních škol z 10 zemí světa – z Polska, Rakouska, Slovenska, Německa, Skotska, Slovinska, Ruska, Belgie, Itálie a České republiky, které budou představeny na zahajovacím ceremoniálu v úterý v 15:00 v Divadle na Orlí. V tomto roce však festival nekončí závěrečným ceremoniálem, na konci dubna je připraven festivalový epilog v podobě představení studentů z francouzské školy ENSATT.

Další linii programu tvoří offprogramová představení, která budou prezentovat tvorbu studentů Divadelní fakulty JAMU. Festivalové večery zaplní Encounter Nights, které se letos konají v klubech Livingstone, Kavárna Trojka a největší Meeting Point Party v klubu  Melodka, kde vystoupí skupina The Prostitutes. Všechna představení hlavního programu se letos odehrají v Divadelním studiu Marta, v Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU, dále v Divadle Husa na provázku, v HaDivadle a také na půdě Divadelní fakulty JAMU.

Vstupenky na jednotlivé inscenace hlavního programu a na Meeting Point Party jsou k zakoupení ve festivalovém Infocentru, které se již tradičně bude nacházet v prvním podlaží budovy Divadelní fakulty JAMU (Mozartova 1, 602 00 Brno) a otevřeno bude každý festivalový den od 9.00 do 21.00. Vstupenky na offprogramová představení jsou zdarma a budou k dostání rovněž na Infocentru.

Zakoupit je možné i offprogramovou pásku, která platí na Encounter nights (kromě Meeting Point Party), dále páska zaručuje slevu na propagační předměty a obědy ve vybraných restauracích. V Infocentru budou rovněž k dispozici veškeré festivalové materiály a propagační předměty letošního ročníku.

Více o festivalu, včetně časového programu, se dozvíte na webových stránkách encounter.cz


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)