Speciální večer a premiéra filmu Yves Saint Laurent v Kině Art

Brno, 27. března 2014 - U příležitosti premiéry nového francouzského filmu Yves Saint Laurent připravilo Kino Art speciální večer ve spolupráci s brněnským urban fashion storem Wolfgang, restaurací La Bouchée a kapelou Hawaii Swing society.

Film-a-klapka-02

Nevšední večer zahájí fashion warm up v podání „vlčí smečky“ z butiku Wolfgang. Na velkém plátně předvedou fotografie nové kolekce, které vznikly ve spolupráci s fotografkou Kamilou Norou Netíkovou. Návštěvníci budou mít příležitost kolekci vidět i na modelkách a modelech, kteří projekci doplní. Více informací o tomto obchodě a jeho aktivitách můžete najít na jejich webu wolfgangstore.cz.

Na tuto módní „ochutnávku“ naváže ve Velkém sále samotná projekce nového francouzského snímku Yves Saint Laurent o životních osudech jednoho z nejtalentovanějších módních návrhářů vůbec. Obrýlený stydlivý muž se rychle stal celebritou, která tvořila radikální návrhy a určovala trendy. Už v roce 1957, kdy mu bylo jednadvacet let, vedl módní dům samotného Christiana Diora a o pár let později založil i vlastní značku YSL. Právě on přišel s tím, že oblečení může být unisex a že ženám sluší smoking i kalhotový kostým.

Snímek Jalila Lesperta staví na věrohodnosti a práci s reálnými událostmi, byl schválen i Saint Laurentovým dlouholetým romantickým/pracovním partnerem Pierrem Bergé a mohl tak využít autentické lokace a slavné YSL oděvy či další artefakty. Přesto tento snímek partnerství mezi Saint Laurentem a Bergém nijak neidealizuje a nevyhýbá se ani ukazování množství sexuálních eskapád a experimentů s drogami. Prostě pařížská elegance i dekadence kráčející ruku v ruce po přehlídkovém molu.

Závěrem večera návštěvníky čeká raut ve francouzském stylu, který má ve své režii restaurace La Bouchée. Kuchaři tohoto brněnského podniku, který byl oceněn respektovaným Maurerovým výběrem Grand Restaurant, vaří výhradně z čerstvých surovin, které si osobně vybírají. V Kině Art bude tentokrát možné ochutnat tradiční francouzský Quiche Lorraine – slaný koláč z křehkého máslového těsta plněný uzenou slaninou a pórkem, dále Canapé se třeným francouzským sýrem Saint Agur zdobeným hruškou a nadýchanou Mousse au chocolat, neboli čokoládovou pěnu. K poslechu hostům zahraje brněnská kapela Hawaii Swing society.

Program:
·    20:00    Fashion warm up (Wolfgang)
·    20:30    Projekce Yves Saint Laurent
·    22:15    Raut (La Bouchée + Hawaii Swing society)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...