Festival La Película zve do Scaly na španělské filmy

Brno, 20. února 2014 – Nejen víkend ve znamení španělských filmů čeká návštěvníky kina Scala. Až do neděle 23. února jim organizátoři 9. ročníku festivalu La Película přichystali žánrově pestrý výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělské kinematografie i archivní perly.

Film-a-klapka-02

Ve čtvrtek 20. února ovládne španělština brněnského kina Scala. Slavnostní zahájení bude patřit historickému dramatu o madridském povstání v 18. století Esquilache. Po čtyři dny si bude brněnské filmové publikum moci vybírat z bezmála desítky snímků, mezi nimiž nechybí největší magnety festivalu.

Na programu tak vedle nejnovější komedie Pedra Almodóvara Rozkoš v oblacích či oscarového kandidáta Patnáct let a jeden den nalezneme i mystický horor se satanistickým příběhem Paměti padlého anděla, výpravné historické kostýmní drama Esquilache, španělský western Nedělní světlo či realistický portrét dnešní doby vykreslený ve snímku Pohroma.

„Letošní Película ukazuje i proměnu současné španělské kinematografie. I tu zasáhla tamní ekonomická krize. Překvapivě neklesl počet natáčených snímků, ale jejich rozpočty. U mnoha titulů festivalového programu tak vidíme citelnější příklon k nízkorozpočtovým produkcím a větší důraz na autenticitu, přítomnost. Také to je jedením z rysů letošního Festivalu španělských filmů,“ říká jeho dramaturg David Čeněk.

Festival je pořádán Velvyslanectvím Španělska v Praze, Institutem Cervantes a kinem Světozor, hlavním partnerem je společnost Telefónica Czech Republic. Vstupenky je možné rezervovat v předprodeji na internetových stránkách nebo zakoupit v pokladnách jednotlivých kin za cenu od 80 do 110 Kč. Kompletní program je k dispozici na lapelicula.cz.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně