V Technickém muzeu začíná Týden vědy a techniky

Brno, 31. října 2013 - Ve dnech 1. – 15. listopadu proběhne v budově Technického muzea v Brně již podruhé Týden vědy a techniky, který je největším vědeckým festivalem v České republice. Pro milovníky a nadšence vědy jsou připraveny přednášky, výstava a doprovodný program pro děti.

mikroskop

Na všechny zájemce čeká celkem šest přednášek na různá témata, které se týkají historie i současnosti vědy a techniky. Na zvídavé děti školního věku čeká doprovodný program a to v rámci výstavy Vynálezci a vynálezy, která probíhá v Technickém muzeu v Brně celý letošní rok a je rovněž zařazena do Týdne vědy a techniky, jehož hlavním pořadatelem je Akademie věd České republiky. Cílem již 13. ročníku festivalu je pomocí přednášek, exkurzí, výstav a dalších akcí opět přiblížit a popularizovat vědu a výzkum v České republice.

Vše o vědeckém festivalu a programu lze najít na oficiálních internetových stránkách tydenvedy.cz. Na přípravě a realizaci Týdne vědy a techniky spolupracuje Technické muzeum v Brně s několika brněnskými vysokými školami a Metodickým centrem konzervace, které působí jako odborné, výzkumné a poradní pracoviště pro konzervaci a restaurování památek a je součástí muzea.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...