Filharmonie Brno připravila abonentní cyklus Jazz & World

V Brně 9. září 2013 – Novou unikátní abonentní řadu Jazz & World nabízí Filharmonie Brno pro sezónu 2013/14. Šest koncertů převážně zahraničních interpretů připravila společně s mezinárodním festivalem JazzFestBrno.

tigran hamasyan

Jsem přesvědčena, že publikum žánrů jazzu a world music se nachází velmi blízko publiku klasiky a v mnoha případech je s ním totožné. Zkoušíme zavést koncertní praxi, která skvěle a dlouhodobě funguje například ve Vídni a nevidím důvod, proč by nemohla fungovat v Brně," uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Během šesti koncertů, které jsou do abonmá zařazeny, předvedou své umění například klavírní superhvězdy mladší generace Tigran Hamasyan z Arménie a Yaron Herman z Izraele. „Zajít si na prvotřídní jazz a etnickou hudbu do elegantního koncertního sálu, kde si jindy vychutnávám klasiku, naladit se sklenkou vína a prožít příjemný hudební večer, patří k životnímu stylu našeho publika. Věřím, že tato řada může být pro mnohé nové posluchače bránou do světa klasické hudby a symfonického orchestru," přiblížila myšlenku koncertní série Kučerová.

Filharmonie chce přilákat širší publikum

Otevírání brněnské filharmonie širší návštěvnické základně prostřednictvím žánrů jazz a world music je logickým krokem. Mnozí z interpretů sezony 2013/14 navíc s vlivy klasické hudby ve své tvorbě běžně pracují. „Do ranku Jazz&World lze dnes zařadit leccos, ale o to je těžší vyselektovat opravdovou kvalitu," tvrdí dramaturg nové abonentní série Vilém Spilka. „Nový cyklus Filharmonie Brno také iniciuje nové projekty, jak je tomu v případě setkání tří originálních hudebnic Doroty Barové, Lenky Dusilové a Beaty Hlavenkové," upozornil Spilka.

Zbytku programu dominují muži z celého světa. Na své si prostřednictvím fenomenálního tanečníka Ivana Vargase přijdou milovníci temperamentního flamenka, obdivovatele klavírních barev potěší Izraelec Yaron Herman a Arménec Tigran Hamasyan, o svou virtuozitu se podělí palestinský mistr arabské loutny Nizar Rohana a fanoušky hudební konverzace piana a saxofonu nadchne duo Ben Wendel - Dan Tepfer.

Filharmonie Brno série Jazz & World 2013/14

17. 9. Nizar Rohana Trio (Palestina/Francie)
Nizar Rohana – oud, Wassim Halal – perkuse, Matyas Szandai – kontrabas
Mistr hry na arabskou loutnu se svojí nejnovější kapelou

22. 10. Yaron Herman (Izrael)
Yaron Herman - klavír
Nadaný hudební malíř kouzlí nejen s barvou tónu klavíru, ale i náladou svých posluchačů

11. 11. Ivan Vargas - Yo Mismo (Španělsko)
Ivan Vargas – tanec, Pepe Maya – kytara, Antonio Carmona – zpěv
Vášeň, virtuozita, rytmus a emoce ve flamenkovém balení ze španělského jihu

13. 1. Dan Tepfer/Ben Wendel (USA)
Dan Tepfer – klavír, Ben Wendel – saxofon
Rafinovaný mix klasické a jazzové hudby v podání newyorských virtuosů

25. 2. Tigran Hamasyan (Arménie)
Tigran Hamasyan – klavír, elektronika
Hvězdný arménský pianista čerpá z jazzu, hip hopu i arménského folklóru a vytváří poutavý koktejl z přísad z celého světa

19. 3. Dorota Barová, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková (ČR)
Dorota Barová – violoncello, zpěv, Lenka Dusilová - zpěv, Beata Hlavenková – klávesové nástroje, zpěv
Tři inspirativní hudební osobnosti se scházejí k exkluzívnímu nadžánrovému projektu iniciovanému sérií Jazz & World, česká premiéra

Zájemci mají možnost pořídit si celosezónní abonmá za výhodnou cenu, v předprodeji jsou rovněž k dispozici vstupenky na jednotlivé koncerty.

foto: Tigran Hamasyan, tigranhamasyan.com  


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události