Brněnské výstaviště oslaví 85 let s ohňostrojem i kapelou Katapult

Brno, 21. května 2013 - Poslední květnový víkend se na brněnském výstavišti uskuteční první ročník festivalu Vystec Fest. Akce, která je zároveň oslavou pětaosmdesátého výročí otevření veletrhů, je zdarma a návštěvníkům slibuje dva dny plné zábavy. Těšit se mohou na akční ukázky armády a policie, lunapark, vystoupení kapel Katapult a Maxim Turbulenc i ohňostroj.

ohnostroj

Výstaviště bude v sobotu 25. května otevřeno od 9 hodin do půlnoci a v neděli 26. května pak od 9 do 18 hodin. Celé dva dny bude v provozu rozsáhlý lunapark. „Brňané budou mít k dispozici atrakce, které se zde jinak běžně neobjevují, například kouli, v níž se mohou nechat vymrštit až do čtyřicetimetrové výšky. Objeví se i další atrakce, které jsou známé například z pražské Matějské pouti,“ láká na Vystec Fest Jiří Palupa.

Po oba dny se návštěvníci mohou těšit i na motokáry, výčepy se všemi značkami pivovaru Heineken (Starobrno, Krušovice, Březňák) včetně speciálního veletržního ležáku uvařeného pouze pro tuto příležitost a také přehlídku gastronomie s názvem Vystec food festival.

Ten se uskuteční v pavilonu A a na stáncích několika nejlepších brněnských restaurací si budou lidé moci koupit ochutnávkové porce s podpisem nejžádanějších šéfkuchařů. Vařit tu bude například Josef Dufek z Restaurace Prominent v brněnském hotelu Holiday Inn. Připraví krémovou polévku z čerstvých paprik se zakysanou smetanou, vepřová líčka dušená na víně podávaná s bramborovým pyré a koláč „Tarte tatin“ s hruškami a jablky, podávaný s bezovou zmrzlinou.

Ukázky armády, ochutnávky vína a hudební vystoupení
Sobotní program začne ukázkami činnosti policie, armády a hasičů, které se odehrají v nové části výstaviště. „Vyplatí se přijít už na půl desátou, vidět bude bojové umění Musado, vojenská technika v akci, práce služebních psů nebo třeba zadržení ozbrojených pachatelů v jedoucím vozidle. Z tohoto programu přesáhnou do odpoledne oblíbená bitva modelů o Midway ve 14 hodin a o hodinu později odlet vojenských vrtulníků,“ přiblížil program Jiří Palupa.

Hned od sobotního rána si v pavilonu A na veletrhu VINEX přijdou na své také milovníci vína. Vinex bude probíhat formou standardních ochutnávek, návštěvníci si budou moci také víno koupit přímo od producentů. K dispozici bude přes 1 500 vzorků vín. Hala B zase bude patřit veletrhu Minerály Brno.

V poledne začne zábava i ve sportovním pavilonu V. Ten nabídne oblíbenou akční zábavu -různé simulátory, sportovní atrakce a měřiče výkonu. Před pěti lety byl sportovní pavilon při akci Výstaviště Open jedno z nejobleženějších míst a na atrakce se stály dlouhé fronty. „Nyní se snažíme přinést ještě lepší akční zábavu a organizaci pomocí poukázek, které by měly dlouhému čekání zabránit,“ dodává Palupa.

Ve stejnou dobu jako sportovní aktivity zahájí svůj provoz i pódium. Na něm vystoupí Naďa Urbánková, vítěz třetího ročníku Superstar Zbyněk Drda nebo kapela Maxim Turbulenc. Tato vystoupení se budou konat v rámci dne rodiny, který znají držitelé rodinných a senior pasů z letiště.

Skutečnou lahůdkou pro všechny milovníky hudby bude sobotní večer, který zahájí Městské divadlo Brno s ukázkou muzikálů. Následovat bude maďarský Kiss Forever Band, který posbíral mnoho ocenění na mezinárodních festivalech a kláních revivalových Kissáků. Vrcholem sobotního večera pak bude ve 21 hodin vystoupení Katapultu, které skončí těsně před ohňostrojem zahajujícím přehlídku Ignis Brunensis.

V neděli si návštěvníci užijí lunapark, motokáry, Vystec food festival i všechny značky pivovaru Heineken a také kapely na pódiu. Odpoledne přinese i trochu hudby z brněnské scény – vystoupí kapely Lidopop, Zadáci a také formace UCan2.

Režim vstupu a program
Většina programů bude umístěna v historické části výstaviště okolo pavilonu A. Vystec Fest je akcí poskládanou z mnoha částí a každá má své časy a pravidla provozu. Podrobné informace budou umístěny před začátkem akce na webu vystec-fest.cz.
V sobotu dopoledne a celou neděli je vstup na výstaviště zdarma. V době sobotního programu na pódiu si při vstupu na výstaviště koupí návštěvníci místo vstupenky – kromě držitelů rodinných a senior pasů – poukázku na občerstvení v hodnotě 50 korun, kterou budou moci uplatnit u označených prodejců.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události