Brněnské výstaviště oslaví 85 let s ohňostrojem i kapelou Katapult

Brno, 21. května 2013 - Poslední květnový víkend se na brněnském výstavišti uskuteční první ročník festivalu Vystec Fest. Akce, která je zároveň oslavou pětaosmdesátého výročí otevření veletrhů, je zdarma a návštěvníkům slibuje dva dny plné zábavy. Těšit se mohou na akční ukázky armády a policie, lunapark, vystoupení kapel Katapult a Maxim Turbulenc i ohňostroj.

ohnostroj

Výstaviště bude v sobotu 25. května otevřeno od 9 hodin do půlnoci a v neděli 26. května pak od 9 do 18 hodin. Celé dva dny bude v provozu rozsáhlý lunapark. „Brňané budou mít k dispozici atrakce, které se zde jinak běžně neobjevují, například kouli, v níž se mohou nechat vymrštit až do čtyřicetimetrové výšky. Objeví se i další atrakce, které jsou známé například z pražské Matějské pouti,“ láká na Vystec Fest Jiří Palupa.

Po oba dny se návštěvníci mohou těšit i na motokáry, výčepy se všemi značkami pivovaru Heineken (Starobrno, Krušovice, Březňák) včetně speciálního veletržního ležáku uvařeného pouze pro tuto příležitost a také přehlídku gastronomie s názvem Vystec food festival.

Ten se uskuteční v pavilonu A a na stáncích několika nejlepších brněnských restaurací si budou lidé moci koupit ochutnávkové porce s podpisem nejžádanějších šéfkuchařů. Vařit tu bude například Josef Dufek z Restaurace Prominent v brněnském hotelu Holiday Inn. Připraví krémovou polévku z čerstvých paprik se zakysanou smetanou, vepřová líčka dušená na víně podávaná s bramborovým pyré a koláč „Tarte tatin“ s hruškami a jablky, podávaný s bezovou zmrzlinou.

Ukázky armády, ochutnávky vína a hudební vystoupení
Sobotní program začne ukázkami činnosti policie, armády a hasičů, které se odehrají v nové části výstaviště. „Vyplatí se přijít už na půl desátou, vidět bude bojové umění Musado, vojenská technika v akci, práce služebních psů nebo třeba zadržení ozbrojených pachatelů v jedoucím vozidle. Z tohoto programu přesáhnou do odpoledne oblíbená bitva modelů o Midway ve 14 hodin a o hodinu později odlet vojenských vrtulníků,“ přiblížil program Jiří Palupa.

Hned od sobotního rána si v pavilonu A na veletrhu VINEX přijdou na své také milovníci vína. Vinex bude probíhat formou standardních ochutnávek, návštěvníci si budou moci také víno koupit přímo od producentů. K dispozici bude přes 1 500 vzorků vín. Hala B zase bude patřit veletrhu Minerály Brno.

V poledne začne zábava i ve sportovním pavilonu V. Ten nabídne oblíbenou akční zábavu -různé simulátory, sportovní atrakce a měřiče výkonu. Před pěti lety byl sportovní pavilon při akci Výstaviště Open jedno z nejobleženějších míst a na atrakce se stály dlouhé fronty. „Nyní se snažíme přinést ještě lepší akční zábavu a organizaci pomocí poukázek, které by měly dlouhému čekání zabránit,“ dodává Palupa.

Ve stejnou dobu jako sportovní aktivity zahájí svůj provoz i pódium. Na něm vystoupí Naďa Urbánková, vítěz třetího ročníku Superstar Zbyněk Drda nebo kapela Maxim Turbulenc. Tato vystoupení se budou konat v rámci dne rodiny, který znají držitelé rodinných a senior pasů z letiště.

Skutečnou lahůdkou pro všechny milovníky hudby bude sobotní večer, který zahájí Městské divadlo Brno s ukázkou muzikálů. Následovat bude maďarský Kiss Forever Band, který posbíral mnoho ocenění na mezinárodních festivalech a kláních revivalových Kissáků. Vrcholem sobotního večera pak bude ve 21 hodin vystoupení Katapultu, které skončí těsně před ohňostrojem zahajujícím přehlídku Ignis Brunensis.

V neděli si návštěvníci užijí lunapark, motokáry, Vystec food festival i všechny značky pivovaru Heineken a také kapely na pódiu. Odpoledne přinese i trochu hudby z brněnské scény – vystoupí kapely Lidopop, Zadáci a také formace UCan2.

Režim vstupu a program
Většina programů bude umístěna v historické části výstaviště okolo pavilonu A. Vystec Fest je akcí poskládanou z mnoha částí a každá má své časy a pravidla provozu. Podrobné informace budou umístěny před začátkem akce na webu vystec-fest.cz.
V sobotu dopoledne a celou neděli je vstup na výstaviště zdarma. V době sobotního programu na pódiu si při vstupu na výstaviště koupí návštěvníci místo vstupenky – kromě držitelů rodinných a senior pasů – poukázku na občerstvení v hodnotě 50 korun, kterou budou moci uplatnit u označených prodejců.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události