Veletrhy GO a Regiontour zvou na cestovatelské zážitky

Brno, 24. října 2023 – Termín 2. až 5. listopadu 2023 bude na brněnském výstavišti patřit cestovatelům, výletníkům a vůbec všem, které láká vůně dálek, nebo třeba jen zajímavé trávení volného času. Na výstavišti si mohou vybrat svou příští dovolenou, sportovní či lázeňský pobyt, krátký výlet, nebo zkrátka jen zažít příjemný den.

cestovani karavan

Veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR se navíc konají souběžně s mezinárodní výstavou karavanů a obytných automobilů CARAVANING BRNO, kde návštěvníci najdou kompletní nabídku pro individuální cestování na čtyřech kolech.

V listopadu bývá pošmourno, ale o to příjemnější je v takovém počasí snít o cestách do teplých krajin nebo za exotickými zážitky. Do dálek vás pomyslně přenese návštěva pavilonu G2 na brněnském výstavišti. Z cestovních kanceláří letos vystavuje třeba německá ETI neboli Express Travel International – specialista na Egypt, kde vlastní síť hotelů i flotilu výletních lodí na Nilu. Seznámíte se také s unikátním konceptem CK Pangeo tours, která už 32 let pořádá poznávací zájezdy do celého světa. S jejími hotelbusy můžete vyrazit nejen po Evropě, ale i na Blízký východ, do Afriky nebo Latinské Ameriky. Delfín travel se specializuje zase na zájezdy pro cestovatele v nejlepších letech a seniory. Svojí pestrou nabídkou oslovuje i milovníky exotiky nebo vyznavače aktivního způsobu života – pořádá zájezdy s pěší turistikou, jógou, cvičením nebo lyžováním. Představí se také cestovní kancelář ATIS, CK VALAŠKA, CK Victoria, A-Z Tour, společnost Slevomat.cz a další.

Z blízkých i vzdálenějších regionů letos vystavují například Plzeňský kraj nebo Východní Morava. Ta chce návštěvníkům ukázat nekonečnou pestrost svého regionu, který nabízí spoustu příležitostí k aktivnímu odpočinku, luxusnímu wellness i gastronomickým zážitkům. Moravskoslezský kraj pozve na přírodní krásy ve spojení s jedinečným industriálním dědictvím, které poutavě propaguje virtuální stezka Technotrasa. Představí také projekt POJEZ, který turisty nasměruje k zážitkům spojeným s lokálními produkty a gastroslužbami. Region Bratislava hodlá návštěvníky veletrhu přesvědčit, že je to k nim jen na skok, který ale stojí za to! Zajímavostí je tam opravdu spousta, od historického centra Bratislavy a nově zrekonstruované Slovenské národní galerie až po vinné sklepy v Modre a Pezinku nebo výlet lodí do římské pevnosti. Chybět nebude ani expozice města Brna s plážovými lehátky a autentickou atmosférou městského centra, ale samozřejmě i s turistickou nabídkou včetně novinek pro příští rok. Doplní ji stánek Technickéhomuzea v Brně, který zaujme hlavně fanoušky motoristické historie. Připomene totiž 70leté výročí vozů Praga V3S a pozve na dvě výstavy motocyklů chystané na rok 2024.

Hlavním veletržním lákadlem ovšem budou zážitky, ať už cestovatelské nebo přímo kuriozní. O ty druhé se postará Agentura Dobrý den z Pelhřimova s výstavou 30 let ve světě rekordů a kuriozit. Kromě ní přiveze do Brna také funkční modely parních strojů, miniaturní děla nebo historické mechanické hry. Těšit si můžete i na nejrychlejší vyřezání obličeje motorovou pilou, a to přímo na pódiu v rámci veletržního doprovodného programu. Ten pro návštěvníky připravují jednotliví vystavovatelé i asociace cestovních kanceláří, aby je prostřednictvím atraktivních prezentací, soutěží i ochutnávek inspirovali k dalším cestám za poznáním. Protože každá nová cesta začíná nápadem, ke kterému je občas potřeba udělat první krok.

Zcela nevšední cestovatelské zážitky pak nabídne 27. ročník festivalu GO Kamera, který se v pavilonu P koná po celé čtyři veletržní dny. Maraton přednášek a promítání bude plný aktuálních témat a zajímavých osobností – představí se třeba fotografové Jiří Kolbaba, Marcel Rebro a Pavel Svoboda, reportéři ČT Jakub Szántó a Miroslav Karas, herci Milan Kňažko a Dorota Nvotová, rybář a cestovatel Jakub Vágner a mnozí další. Bude vyhlášen vítěz kategorií Nejlepší fotografie a Nejlepší film. Součástí festivalu je ochutnávka delikates z Konga, Nepálu, Indie a Indonésie.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF