V Artu se v pátek za účasti tvůrců uskuteční premiéra filmu Cesta do lesa

Brno, 2. října 2012 -  V pátek 5. října proběhne ve 20:00 v kině Art slavnostní brněnská premiéra filmu Cesta do lesa. Film uvede sám režisér Tomáš Vorel. Po projekci budou mít diváci možnost diskutovat  s režisérem Tomášem Vorlem a herci Tomášem Vorlem mladším a Annou Linhartovou.

Film-policko

V průběhu dne přijede do Brna mobilní myslivec Albert se svým posedem. Bude rozdávat propagační materiály a zvát veřejnost přímo v ulicích města na večerní projekci. „Myslivec Albert bude z posedu pouštět lesní hudbu a ukazovat obyvatelům jejich město z nové perspektivy, perspektivy téměř čtyřmetrového posedu-kazatelny na čtyřech kolech z dílny umělecké skupiny Posedlí,“ uvedla Radka Urbancová z Aerofilms, koordinátorka tour.

CESTA DO LESA, ČR 2012, 110 min., Režie: Tomáš Vorel
Volné pokračování filmu Cesta z města Tomáše Vorla. Oslava české krajiny a přírodních živlů, kteří čelí agresivitě měst. V hlavních rolích hrají Tomáš Vorel Jr., Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesinger, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer.

Synopse:
Honza Marák (Tomáš Hanák) dávno rezignoval na kariéru „ajťáka“ a koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svojí ženou Markétou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). Pracuje v lese jako pomocný dělník, spravuje cesty, oplocenky, těží dřevo, pomáhá lesákům. Markéta se živí masážemi a alternativním léčením pacientů. K tomu používá různé psychotropní rostliny a houby, což vede ke konfliktu se starousedlíky a poté s protidrogovou policií.

Dcera Anyna navštěvuje přespolní ZŠ, kde však stále propadá, protože se toulá po lesích a místo z učebnic se učí z přírody. Mezi starousedlíky patří zemědělná rodina Papošova. Ludva Papoš (Bolek Polívka) má svůj statek a polnosti, celý rok se stará o úrodu, chodí střílet divočáky nebo chlastá v hospodě. Jeho žena Vlasta (Eva Holubová) pracuje jako lesní dělnice. S dalšími ženami z vesnice sází stromky, žne buřeň, pálí dřevo, sbírá šišky. Jejich syn Ludva jr. (Tomáš Vorel jr.) na statku s rodiči nebydlí a s otcem sedlačit odmítá. Vystudoval vysokou lesnickou, takže pracuje jako adjunkt v revíru Josefa Cvrka (Jiří Schmitzer) a bydlí na hájence uprostřed lesa, sám se svým psem. Po práci chodí střílet škodnou, když tu se jedné noci potká s divoženkou Anynou, vegetariánkou...

Zdroj: TICmB


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události