Park na Moravském náměstí ovládne týdenní hudební a kulturní festival

Brno, 18. července 2012 (MEDIAFAX) - První ročník festivalu Prázdniny v centru Brna se uskuteční od soboty 21. do pátku 27. července v parku na Moravském náměstí. Pořádá ho radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko. Sobotní večerní zahájení obstará folk-rocková a rocková hudba v podání skupin Mascara a Team 4D, počínaje nedělí začne program již brzy odpoledne – od 14.00 hod. budou pro děti připraveny rukodělné dílny, na které naváží divadla, šermíři či mažoretky.

Pubikum-koncert

Od šesti hodin odpoledne do půl desáté večer se bude hrát, a to už hlavně pro dospělé – z pódia zazní pestrá směs žánrů od folku, přes bluegrass, pop až po rock a blues.

Jak ve středu řekl mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián, o občerstvení se postará Cafe Práh, což je tréninková kavárna Sdružení Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. "Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy," vysvětlil mluvčí.

Festival se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Radnice městské části Brno-střed bude podle Buriána v pořádání podobných akcí pokračovat i po prázdninách: od 13. září do 14. října se uskuteční další ročník Festivalu v centru dění a 26. listopadu začnou již tradiční Vánoce na Zelňáku.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události