Park na Moravském náměstí ovládne týdenní hudební a kulturní festival

Brno, 18. července 2012 (MEDIAFAX) - První ročník festivalu Prázdniny v centru Brna se uskuteční od soboty 21. do pátku 27. července v parku na Moravském náměstí. Pořádá ho radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko. Sobotní večerní zahájení obstará folk-rocková a rocková hudba v podání skupin Mascara a Team 4D, počínaje nedělí začne program již brzy odpoledne – od 14.00 hod. budou pro děti připraveny rukodělné dílny, na které naváží divadla, šermíři či mažoretky.

Pubikum-koncert

Od šesti hodin odpoledne do půl desáté večer se bude hrát, a to už hlavně pro dospělé – z pódia zazní pestrá směs žánrů od folku, přes bluegrass, pop až po rock a blues.

Jak ve středu řekl mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián, o občerstvení se postará Cafe Práh, což je tréninková kavárna Sdružení Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. "Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy," vysvětlil mluvčí.

Festival se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Radnice městské části Brno-střed bude podle Buriána v pořádání podobných akcí pokračovat i po prázdninách: od 13. září do 14. října se uskuteční další ročník Festivalu v centru dění a 26. listopadu začnou již tradiční Vánoce na Zelňáku.

Jiří Nováček

Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události