Italští The Tree Blind Mice s předskokany z Rány těla na Flédě

Brno, 1. června 2012 — Ve čtvrtek 7. června se na Flédě představí italská kapela The Three Blind Mice. Jako předkapela vystoupí Rány těla.

fanousci-publikum-koncert-fleda

Italská skupina The Three Blind Mice se vrací po roce do České republiky se zbrusu novým albem Early Morning Scum. Vznikli v Miláně v roce 2009, ale už od začátku bylo jasné, že tahle skupina do Itálie jen tak nezapadne. Jejich mix garage rocku, post punku, blues a country je řadí spíš někam k australsko-berlínské scéně nebo snad ještě lépe do barů ve filmech Quentina Tarantina a Davida Lynche. Ostatně oni sami tvrdí, že mají víc koncertů v zahraničí než doma v Itálii.

The Three Blind Mice spojují razantní post punkové riffy s naléhavostí bluesových zpěváků, noire atmosférou a jednoznačným smyslem pro hit. Debutové EP ukázalo, že se jejich koncertní nátlak podařilo celkem snadno zaznamenat i na nahrávku, novinka jde v tomhle směru ale ještě mnohem dál. Early Morning Scum je totiž v první řadě obrovsky hitovou kolekcí, samozřejmý taneční rytmus podporovaný břitkými kytarami vyzařuje ohromný potenciál a hlasový projev zpěváka Manuela Scalia je sebevědomý a vtahující. Razantní nálože Asphalt Jungle, Knuckles nebo Golden Spiral Kill doplňují rozvolněná blues a celé album uzavírá povedená verze nesmrtelného šlágru Johna Denvera Leaving On A Jet Plane. The Three Blind Mice jsou ve skvělé formě.

Kultovní pražská postpunková formace Rány těla se před časem vrátila v takřka původní sestavě. Dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let určily osudy mnohých, ve své době byli na české scéně naprosto ojedinělí. Skupina vydala v devadesátých letech jedno řadové album s názvem Polyester (1996) a vystupovala na mnoha domácích i zahraničních klubových a festivalových pódiích (např. festival JAM, kde předskakovali prvnímu pražskému koncertu Boba Dylana).

Po letech opatrných návratů, nedořečených náznaků a vodítek jsou Rány těla konečně naplno zpět. Nové album nabralo sice roční skluz, ale co je to pouhý jeden rok v historii. Takže snad letos na podzim.

The Three Blind Mice (IT), Rány těla
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 7. 6. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 90 Kč (předprodej) / 120 Kč (na místě)

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...