Italští The Tree Blind Mice s předskokany z Rány těla na Flédě

Brno, 1. června 2012 — Ve čtvrtek 7. června se na Flédě představí italská kapela The Three Blind Mice. Jako předkapela vystoupí Rány těla.

Italská skupina The Three Blind Mice se vrací po roce do České republiky se zbrusu novým albem Early Morning Scum. Vznikli v Miláně v roce 2009, ale už od začátku bylo jasné, že tahle skupina do Itálie jen tak nezapadne. Jejich mix garage rocku, post punku, blues a country je řadí spíš někam k australsko-berlínské scéně nebo snad ještě lépe do barů ve filmech Quentina Tarantina a Davida Lynche. Ostatně oni sami tvrdí, že mají víc koncertů v zahraničí než doma v Itálii.

The Three Blind Mice spojují razantní post punkové riffy s naléhavostí bluesových zpěváků, noire atmosférou a jednoznačným smyslem pro hit. Debutové EP ukázalo, že se jejich koncertní nátlak podařilo celkem snadno zaznamenat i na nahrávku, novinka jde v tomhle směru ale ještě mnohem dál. Early Morning Scum je totiž v první řadě obrovsky hitovou kolekcí, samozřejmý taneční rytmus podporovaný břitkými kytarami vyzařuje ohromný potenciál a hlasový projev zpěváka Manuela Scalia je sebevědomý a vtahující. Razantní nálože Asphalt Jungle, Knuckles nebo Golden Spiral Kill doplňují rozvolněná blues a celé album uzavírá povedená verze nesmrtelného šlágru Johna Denvera Leaving On A Jet Plane. The Three Blind Mice jsou ve skvělé formě.

Kultovní pražská postpunková formace Rány těla se před časem vrátila v takřka původní sestavě. Dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let určily osudy mnohých, ve své době byli na české scéně naprosto ojedinělí. Skupina vydala v devadesátých letech jedno řadové album s názvem Polyester (1996) a vystupovala na mnoha domácích i zahraničních klubových a festivalových pódiích (např. festival JAM, kde předskakovali prvnímu pražskému koncertu Boba Dylana).

Po letech opatrných návratů, nedořečených náznaků a vodítek jsou Rány těla konečně naplno zpět. Nové album nabralo sice roční skluz, ale co je to pouhý jeden rok v historii. Takže snad letos na podzim.

The Three Blind Mice (IT), Rány těla
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 7. 6. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 90 Kč (předprodej) / 120 Kč (na místě)

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)