Sólistka baletu ND Andrea Smejkalová se stala absolutní vítězkou Ceny Diva

Brno, 18. března 2012 (MEDIAFAX) – Národní divadlo v Brně rozdávalo Ceny Diva a absolutní vítězkou se stala sólistka baletu Národního divadla v Brně Andrea Smejkalová. V kategorii jednotlivců obsadili první místo za činohru Zuzana Ščerbová a Petr Halberstadt. Za Janáčkovu operu si nejlépe vedli Andrea Priechodská-Široká a David Nykl a za balet Andrea Smejkalová a Jan Fousek. Diváci v anketě Cena Diva za loňský rok mohli hlasovat od 20. ledna do 9. března. O udílení cen informovala mluvčí divadla Šárka Motalová.

balet_smejkalova_andrea_NDB

Diváci hlasovali také o nejlepší inscenaci v jednotlivých oborech. Janáčkova opera zabodovala inscenací Turandot, balet zazářil s dílem Stvoření, Divadlo Reduta hrou Valmont a Mahenova činohra si odnesla cenu za klasickou inscenaci Cyrano z Bergeraku a pohádku Popelka.

Vedení Národního divadla uvedlo také několik osobností do Síně slávy. Pocty se tentokrát dočkali Libuše Lesmanová-Nosková za celoživotní mistrovství v oboru opera, Jiří Nermut za celoživotní mistrovství v oboru balet, Zdeněk Kaloč za celoživotní mistrovství v oboru činohra a Ivo Osolsobě za celoživotní mistrovství v oboru zpěvohra.

"Síň slávy Národního divadla Brno je věnovaná významným uměleckým osobnostem, které jsou spojené s historií i současností divadla. Kandidáty nominuje vedení divadla a jednotlivých souborů od roku 2008," doplnila Motalová. Síň slávy je přístupná při představeních v Mahenově divadle. Lidé ji najdou naproti Malé scény v místnosti u šaten, v níž je uložen závěrečný kámen z roku 1882, kdy byla dokončena výstavba Mahenova divadla, prvního plně elektrifikovaného divadla v Evropě a podle některých odborníků i na světě.

Irena Frolová, foto: Andrea Smejkalová v inscenaci Spartakus, L. Svítil

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...