Sólistka baletu ND Andrea Smejkalová se stala absolutní vítězkou Ceny Diva

Brno, 18. března 2012 (MEDIAFAX) – Národní divadlo v Brně rozdávalo Ceny Diva a absolutní vítězkou se stala sólistka baletu Národního divadla v Brně Andrea Smejkalová. V kategorii jednotlivců obsadili první místo za činohru Zuzana Ščerbová a Petr Halberstadt. Za Janáčkovu operu si nejlépe vedli Andrea Priechodská-Široká a David Nykl a za balet Andrea Smejkalová a Jan Fousek. Diváci v anketě Cena Diva za loňský rok mohli hlasovat od 20. ledna do 9. března. O udílení cen informovala mluvčí divadla Šárka Motalová.

balet_smejkalova_andrea_NDB

Diváci hlasovali také o nejlepší inscenaci v jednotlivých oborech. Janáčkova opera zabodovala inscenací Turandot, balet zazářil s dílem Stvoření, Divadlo Reduta hrou Valmont a Mahenova činohra si odnesla cenu za klasickou inscenaci Cyrano z Bergeraku a pohádku Popelka.

Vedení Národního divadla uvedlo také několik osobností do Síně slávy. Pocty se tentokrát dočkali Libuše Lesmanová-Nosková za celoživotní mistrovství v oboru opera, Jiří Nermut za celoživotní mistrovství v oboru balet, Zdeněk Kaloč za celoživotní mistrovství v oboru činohra a Ivo Osolsobě za celoživotní mistrovství v oboru zpěvohra.

"Síň slávy Národního divadla Brno je věnovaná významným uměleckým osobnostem, které jsou spojené s historií i současností divadla. Kandidáty nominuje vedení divadla a jednotlivých souborů od roku 2008," doplnila Motalová. Síň slávy je přístupná při představeních v Mahenově divadle. Lidé ji najdou naproti Malé scény v místnosti u šaten, v níž je uložen závěrečný kámen z roku 1882, kdy byla dokončena výstavba Mahenova divadla, prvního plně elektrifikovaného divadla v Evropě a podle některých odborníků i na světě.

Irena Frolová, foto: Andrea Smejkalová v inscenaci Spartakus, L. Svítil

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události