Obrazy z cest představí Středomoří objektivem cestovatele Procházky

Brno, 8. března 2012 – V galerii Plamínek na Radlase je od pondělí 12. března k vidění více jak sedmdesát fotoobrazů cestovatele Dušana Procházky. Výstava Obrazy z cest je ohlédnutím za jeho pětiletou fotografickou a publikační tvorbou. Sedm fotografických tematických celků představí například zapomenuté přístavy, ostrovy kolem Evropy, sicilské solné plantáže nebo benátskou lagunu. Zájemci mohou výstavu navštívit do 5. dubna.

obrazy_z_cest1

„V roce 2002 v Americe jsem Jadranu Šetlíkovi pomáhal s výstavou na výletní lodi Queen Mary 1. Říkal jsem si tehdy, že až budu velkej, budu něco podobného dělat taky," říká s úsměvem Procházka. „Proto zvu na výstavu všechny, kdo mají rádi povídání, cestování, fotografují a chtějí se seznámit se zajímavými lidmi," dodává.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 12. března v 16:00 v galerii Plamínek na Radlase. Během zahájení bude hovořit sám autor o svých cestách, výstavách, knihách a fotografiích. Dušan Procházka také pokřtí svou poslední knihu Povídky z ostrovů a pobřeží paní Evropy, z které jednu z povídek přednese Romana Ravin.

cestP4
Součástí večera budou i ochutnávky kávy nové zakázkové pražírny Gill's Caffee. „Káva k tomuto večeru rozhodně patří," říká Procházka. „Jednak panu Gilánikovi, zakladateli Gill's Coffee, velice fandím, protože je jedním z mála, který se snaží vrátit do Česka kávy pražené tradičním způsobem. A navíc v každé mé knize se objevuje věta, že jsem seděl v kavárně u svého espessa," usmívá se Procházka. Kávu bude připravovat profesionální barista Jan Špalek.

Dušan Procházka a klub cestovatelů, jehož je zakladatelem, každoročně pořádá kolem tuctu akcí. Například výstavu fotoobrazů na brněnském letišti pod názvem „Kde se létá vzhůru" nebo menší akce nazvané „Apendixy", cestovatelské večery a „gastrovečery". Nejvýznamnějším projektem tohoto roku bude 5. ročník výstavy „Kde se létá vzhůru" pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, která se koná od 1. června do 30. září tohoto roku.

(red), foto: Dušan Procházka


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...